Obchod Peníze.cz a časopisů Finmag a Heroine nově vede Michal Koubek

Michal Koubek, obchodní ředitel vydavatelství Partners media

Obchodním ředitelem vydavatelství Partners media, pod nějž patří největší český web o osobních financích Peníze.cz, který měsíčně navštíví dva milionu čtenářů, tištěné časopisy Finmag a Heroine s nákladem 10.000 kusů a další online a offline projekty, se 18. května stal Michal Koubek.

Před nástupem do čela obchodního oddělení Partners media Koubek poslední dva roky působil jako obchodní ředitel portálu Bezrealitky.cz. Předtím se staral o speciální online projekty Samsungu nebo agenturní prodej v cestovní kanceláři FISCHER. Zkušenosti z mediálního světa získal během svého pětiletého působení ve společnosti Vodafone, kde mimo jiné zaštiťoval prodej mediálního prostoru v magazínu Čilichilli a dalších internetových projektech.

„Obchodní oddělení Partners media potřebovalo nový impuls. Hledali jsme zkušeného manažera, který dokáže vést obchodní tým a zaštiťovat jeho provoz jak vůči přímým klientům, tak vůči mediálním agenturám. S Michalem se známe dlouhá léta a jsem rád, že jsme se konečně dohodli,“ vysvětlil Martin Vlnas, ředitel vydavatelství s ročním obratem přesahujícím 25 milionů korun.

„Chceme být pro našich víc než dvě stě inzertních partnerů viditelnou alternativou vůči velkým mediálním domům. Máme unikátní obsah a výborný sociodemografický profil čtenářů, který nám společně s nižšími produkčními náklady umožňuje konkurovat nejen kvalitou, ale také cenou,“ dodává Vlnas.

Obchodní tým, který Michal Koubek povede, se bude dále rozšiřovat. „Hledám schopné obchodníky se zkušenostmi z médií, kteří mají chuť naplno využít svůj obchodní potenciál v online, printu a dalších nově vznikajících projektech,“ představuje budoucí rozšiřování týmu Koubek.

Další posilou obchodního týmu je Lucia Stará, která přišla z Czech News Center, kde působila jako team leader tištěných lifestyle titulů. Lucie primárně zodpovídá za ženský magazín Heroine v tištěné i online podobě. „Pracovat pro Hrdinku je pro mě velká výzva. Promyšlená kombinace lifestylu s kvalitním obsahem, který se nebojí kontroverze, na českém trhu chyběla.“

Novou yield manažerkou je Kateřina Matulová, do jejíž kompetence spadá programatický nákup reklamy a optimalizace výnosů displejových inzertních ploch. Kateřina ve firmě předtím působila jako obchodnice.


Partners media, s.r.o.

Společnost Partners media, s.r.o., je vydavatelem největšího portálu o osobních financích Peníze.cz. Do jejího portfolia dále patří přední publicistický magazín Finmag.cz a od roku 2015 také tištěný časopis Finmag a nově také Heroine.cz a magazín Heroine. Celková měsíční návštěvnost webů v portfoliu společnosti se pohybuje nad hranicí dvou milionu reálných uživatelů měsíčně. Náklad časopisů se pohybuje okolo 10 000 výtisků. Společnost Partners media je součástí holdingu Partners Financial Services.

www.heroine.cz, www.penize.cz, www.finmag.cz, časopis: http://finmag.penize.cz/casopis-finmag, kontakt: vlnas@finmag.cz


Michal Koubek

* 1979

Po studiu nastoupil jako obchodník do společnosti Boomerang Publishing, kde se rychle vypracoval do pozice vedoucího obchodního týmu, který se staral o prodej mediálního prostoru do zákaznických časopisů. Následně přestoupil do společnosti Vodafone, kde stál u zrodu mobilní reklamy a jejího uvedení na trh. Další velkou výzvou pro něj bylo navýšení agenturního prodeje ve společnosti CK Fischer a následné vedení online projektů ve společnosti Samsung. Poslední dva roky Michal působil na pozici obchodního ředitele na portálu Bezrealitky.cz, kde se staral o speciální obchodní projekty a vedl tým lidí z projektu Bezrealitky nájem. Ve volném čase rád tráví čas se svým synem, ženou, motorkou, tenisem a boxem.

E-mail: michal.koubek@penize.cz