TOP manažerky oslavily MDŽ a své ženství festivalem VŠEM ŽENÁM

Přednáška ambasadorek – nejvlivnějších žen českého byznysu na festivalu VŠEM ŽENÁM na téma „Nejsme dokonalé a nevadí to“ – Renata Mrázová – Global HR Director NN pojišťovny a penzijní společnosti, N.V., Martina Březinová – Generální ředitelka SODEXO Pass Česká republika a.s., Barbora Chuecos – Generální ředitelka Mary Kay Czech Republic s.r.o., Michaela Chaloupková - Ředitelka divize Správa, členka představenstva ČEZ a.s., Petra Fundová – CEO Burda Praha spol. s r.o., Jitka Schmiedová – Ředitelka úseku Lidské zdroje Česká spořitelna a.s..

Přednáška ambasadorek – nejvlivnějších žen českého byznysu na festivalu VŠEM ŽENÁM na téma „Nejsme dokonalé a nevadí to“ – Renata Mrázová – Global HR Director NN pojišťovny a penzijní společnosti, N.V., Martina Březinová – Generální ředitelka SODEXO Pass Česká republika a.s., Barbora Chuecos – Generální ředitelka Mary Kay Czech Republic s.r.o., Michaela Chaloupková – Ředitelka divize Správa, členka představenstva ČEZ a.s., Petra Fundová – CEO Burda Praha spol. s r.o., Jitka Schmiedová – Ředitelka úseku Lidské zdroje Česká spořitelna a.s..

TOP manažerky uznávaných celostátních byznys žebříčků Forbes a deníku Hospodářské noviny se setkaly na Novoměstské radnici v Praze, aby na dvoudenním festivalu VŠEM ŽENÁM již podruhé oslavily jak právo žen volit, tak i svou ženskost, krásu a víru v sebe.

Více než 250 žen si na festivalu VŠEM ŽENÁM připomnělo, co svátek Mezinárodní den žen znamená a symbolicky vypustily desítky balonků s přáním všeho dobrého všem ženám na světě. Připomněly si tak, co ženy během posledního století dokázaly a k jakému posunu v jejich postavení ve společnosti došlo. Mezinárodní den žen oslavily poprvé v roce 1909 v USA. Ostatní země včetně západní Evropy jej převzaly až v roce 1977, kdy Organizace spojených národů vyzvala členské státy, aby 8. březen slavily jako Den OSN pro práva žen a světový mír. Prvním územím na světě, kde ženy získaly volební právo, se stala v roce 1838 britská korunní kolonie Pitcairnovy ostrovy. V Československu získaly ženy volební právo v roce 1919 současně s muži. V islámském světě první dovolilo ženám volit Turecko. Dodnes nemají ženy volební právo v Saudské Arábii, kde se letos chystá volební premiéra.

Halina Pawlowská – spisovatelka, zavzpomínala na MDŽ a podpořila sílu žen na festivalu VŠEM ŽENÁM seminářem „Kdy je žena zralá?“.

Halina Pawlowská – spisovatelka, zavzpomínala na MDŽ a podpořila sílu žen na festivalu VŠEM ŽENÁM seminářem „Kdy je žena zralá?“.

Ženy na festivalu VŠEM ŽENÁM se také zapojily do podpisové akce na podporu dívek z dětských domovů. Za každých 500 podpisů zaplatí společnost Vodafone ČR jedné dívce víkendový kurz, který ji připraví na důležité situace samostatného života. Projekt je součástí lokální kampaně celosvětové iniciativy HeForShe, ke které se Vodafone připojil loni v červnu a jež cílí celosvětově na 1 miliardu podpisů pro podporu žen. Více na www.heforshe.org/vodafone.

Témata již 2. ročníku unikátního dvoudenního festivalu VŠEM ŽENÁM představí více než 25 zajímavých hostů a odborníků. Prostřednictvím seminářů, diskusních debat a networkingů se o své názory podělí například spisovatelka Halina Pawlowská, módní návrhář Osmany Laffita, režisérka Olga Sommerová, tenistka Helena Suková či hokejový trenér a kouč Marian Jelínek. Témata festivalu se dotknou kariéry a lídrovství, motivace, osobního rozvoje, módního návrhářství či například vlivu porodního traumatu na další život ženy nebo emancipace ženské erotiky. Podrobné informace k programu festivalu, jednotlivým hostům i možnosti registrace najdete na www.vsemzenam.cz.

Zakladatelkou festivalu je Petra Janíčková, bývalá výkonná ředitelka Britské obchodní komory a zakladatelka pracovního portálu pracezeny.cz. Svými projekty podporuje flexibilitu na pracovním trhu, začínající ženy podnikatelky a snaží se o rozvoj žen zejména v korporacích.

Zakladatelkou festivalu je Petra Janíčková, bývalá výkonná ředitelka Britské obchodní komory a zakladatelka pracovního portálu pracezeny.cz. Svými projekty podporuje flexibilitu na pracovním trhu, začínající ženy podnikatelky a snaží se o rozvoj žen zejména v korporacích.

Zakladatelkou festivalu je Petra Janíčková, bývalá výkonná ředitelka Britské obchodní komory a zakladatelka pracovního portálu pracezeny.cz. Svými projekty podporuje flexibilitu na pracovním trhu, začínající ženy podnikatelky a snaží se o rozvoj žen zejména v korporacích.

Další fotografie ze slavnostního zahájení festivalu VŠEM ŽENÁM naleznete ZDE.