LONGCHAMP SLAVÍ 70. VÝROČÍ!

11. září na kraji Grands Boulevards, místě zrodu operního domu, se společnost Longchamp rozhodla oslavit 70. let kreativity a svobody v Palais Garnier.

„Od roku 1948 nám naši prarodiče a rodiče předávají nadšení k tvorbě a touhu být vždy jedineční a nečekaní. V Longchamp nás naše dychtivost nutí riskovat a jedinečným způsobem šířit náš francouzský životní styl a zároveň být sebevědomí, drzí a veselí. Protože jsme rodinný podnik, náš skutečný luxus spočívá v naší nezávislosti a autentičnosti.“
Jean Cassegrain.

Na schodech Opery pokrytých majestátním zeleným kobercem vítá řada sluhů ve smokinzích s fantasmagorickou maskou koňské hlavy připomínající slavné logo Opery hosty, kteří jsou nadšení a šokovaní zároveň.

Okázalé interiéry uvnitř Palais Garnier tvoří ideální prostředí k oslavám historie společnosti Longchamp, která se točí okolo tématu blízkého kreativní ředitelce Sophii Delafontaine: pohybu a tance.

„Už sedmdesát let je dům Longchamp v neustálém pohybu. Toto je rukopis naší rodiny: pohyb vpřed, inovace a neustálá snaha se zlepšovat. Pro rodinný podnik v extrémně soutěživém světě módy, který se nikdy nezastavuje, je to neustálá výzva. Pohyb je stav mysli: Opera Garnier a svět tance tuto filozofii dokonale ilustruje.“
Sophie Delafontaine.

Společnost Longchamp pověřila talentovaného Dimitrije Chamblase, bývalého uměleckého ředitele Opery Garnier a stávajícího děkana Školy tance v kalifornském institutu umění Californian Institute of the Arts, aby vytvořil překvapivý a univerzální balet. Protože zná Dimitri toto místo jako své boty, rozhodl se věnovat celý prostor své skupině třiceti tanečníků, nabídnout hostům jedinečný zážitek: blízké setkání s tancem, tak blízké, že se budou muset poddat záhadným emocím.

„Tanec je strukturován podle rytmu, muzikálnosti, časností, délek… 
Tanec je forma umění, která funguje na čas.
Narození představuje chvilku na záchranném laně. Existuje před a po, u kterých bychom si přáli, aby nikdy neskončily.
Podle mého názoru je 70. výročí společnosti Longchamp pro Operu možnost, jak zůstat pevně přikována v současnosti a lépe se promítnout do budoucnosti.“
Dimitri Chamblas.

Tanečníci v čele s Dimitrijem Chamblasem vyjádřili univerzální řeč těla symbolicky sjednocující všechny kultury a jazyky. V první hodině večera předvedli všechny formy tance včetně klasického, Sufi, hip-hopu, breakdance, moderního tance, tap dance, K-Pop, Bûto a tanga za mistrně namixované hudby od talentovaného a velmi pařížského Ariela Wizmana. Show ukončila kouzelná hrací skříňka a tanečníci vytvářející finální iluzi někde mezi snem a realitou. Podmanivá, komplexní a dosažitelná show krásně vykreslila štědrou a kosmopolitní povahu společnosti Longchamp před obdivnými pohledy 2 000 hostů rodiny Cassegrain.

Mezi hosty byla i zcela nová ambasadorka operního domu Kendall Jenner, která ve svých na zakázku šitých tylových šatech evokujících koně, ikonický znak společnosti Longchamp, který se nedávno objevil v nejnovějším filmu značky Longchamp, připomínala Amazonku.

Dorazily mnohé celebrity například Vincent Cassel a Tina Kunakey, Guillaume Canet, Laurent Lafitte, Leila Bekhti, Karine Viard, Ana Girardot, Laury Thilleman, Laurence Ferrari, Caroline Roux, Alessandra Sublet, Ophélie Meunier, Angele Van Laeken, DJ Ariel Wizman, DJ Feder, DJ The Avener, Dimitri Chamblas, Mr. Bags, Saira Kunikada, Heayoun Han, Juwei Teaoh, Ora Ito, Blanca Li a Pierre Hermé a jeho žena.

Kromě celebrit a přátel přivítala rodina Cassegrainových také některé své spolupracovníky z Francie a celého světa. Pozvánka pramenila z touhy vytvořit výjimečný moment shledání a rodinné atmosféry díky přítomnosti řemeslníků, módních návrhářů a krejčích, kteří v dílnách Loire Valley společnosti Longchamp někdy pracují z generace na generaci.

Ve 22:00 nastal čas oficiálně oslavit večer na majestátním schodišti Opery. Prezident Philippe Cassegrain a jeho děti, výkonný ředitel Jean Cassegrain, kreativní ředitelka Sophie Delafontaine a ředitel amerických butiků Olivier Cassegrain vyjádřili své nejvřelejší díky hostům ze zhruba třiceti zemí, kteří se shromáždili v srdci Paříže, kolébce Značky a francouzského know-how.

Ve 23:00 rozsvítily točny slavného DJ Federa a The Avenger taneční parket připravený k této příležitosti ve slavném “rotonde des abonnés.” Na konci osvětlené a záhadné cestičky lemované zelenými neonovými světly, typickou barvou operního domu, mohli hosté konečně začít slavit 70. let odvahy a svobody za doprovodu hudby.

V roce 2018 jsme oslavili 70. let společnosti Longchamp. Rok 1948 byl rokem, kdy Jean Cassegrain oznámil svou jedinečnou vizi o francouzské eleganci a přepsal pravidla moderního luxusu podle značky Longchamp. Výrobce kožených dýmek přesunul svou řemeslnou zručnost na cestovní doplňky, kabelky a módu a dnes se značka Longchamp rozprostírá po celém světě. Jeho zakládající podnikatelský duch, záliba v dokonalosti a romantický vztah k francouzskému art-de-vivre (umění žít) podporují naši inovativní uměleckou tvořivost, kreativitu a sjednocují nás při vytváření příběhu společnosti Longchamp.

Značka sdružující více než 300 butiků v 80 zemích je stále v rukou rodiny Cassegrainů, která tak zachovává původ jejich nezávislé rodiny.