Jaroslava Pichrtová

 

„ Krása znamená být čistá uvnitř i vně. “

 

_MG_0213 hotovoKrása ženy – to je ústředním tématem rozhovoru s podnikatelkou Jaroslavou Pichrtovou. Opavská majitelka úspěšného salonu si našla čas, aby pro Leaders Magazine poodhalila svůj „recept na krásu“. A je jasné, že nějaký tajný recept musí mít, jelikož ona sama vypadá fantasticky a její postavu, alabastrovou pleť či nádherně lesklé vlasy by jí mohly závidět ženy o generaci mladší. 

Vážená paní Pichrtová, jste podnikatelkou, fyzioterapeutkou a také odbornicí na krásu. Je možné Vás takto označit? 

Ano, myslím, že vše, co jste právě napsali je možno o mne říci. Jsem ale především ženou, která se snaží ukázat ostatním ženám cestu ke kráse, a to nejen k té vnější, ale i k té vnitřní. Více jak 13 let se věnuji lymfodrenážím, což jsou speciální techniky, které pomáhají odvádět tekutiny z těla. Nevěřili byste, kolik žen má s touto oblastí problémy a jak se jim uleví, když jim mohu pomoci. Využívám přístroj Vacupress a mám s ním velké úspěchy.

Můžete nám tento speciální přístroj přiblížit? 

Vacupress je velmi unikátní přistroj a metoda čistění lymfatického systému. Jedná se o přístrojovou masáž, která kombinuje masáž lymfodrenážní a vakuovou. Dochází při ní ke zprůchodnění lymfatického systému, jímž se odplavují toxické látky z těla, rozmělnění tukových buněk a zpevnění vaziva. Jde o účinnou a zdravotně prospěšnou metodu, která aktivizuje lymfatický systém a odplavuje škodliviny z těla, nežádoucí tuky a celulitidu. Podněcuje tvorbu elastinu a vypíná kůži.

Jak celá procedura funguje?

Na kůži je přiložena masážní hlava,  která nasává přímo do hlavy vakuuem . Kůže i s tukovými buňkami jsou natažené 1 až 3 cm. Pohyb masážní hlavy na pokožce mobilizuje normálně stagnující uložený tuk. Touto masáží jsou tukové částice transportovány do lymfatického systému a zlikvidovány. Totéž se děje se zbytky odpadů uložených v buňkách. Po této vakuové masáži nyní může kůže opět dýchat. Mírné zarudnutí kůže ukazuje, že pod kůží začíná pracovat metabolismus.

Zmiňovala jste však  i krásu vnitřní…

Před deseti lety se začala u nás objevovat vnitřní kosmetika, tedy různé vitaminové, minerální a bylinné prostředky. Celkově mi byla tato problematika blízká, a tak jsem se začala o ni zajímat, konzultovat nejnovější poznatky se specialisty a hlavně ji na sobě aplikovat. Velice mě zaujala například záležitost internálního zinku. Organicky napojený zinek je totiž klíčovou součástí mnoha hormonů, enzymů a tzv. funkcionálních chelátů v ženském těle. Když má žena v těle zinku nedostatek, dochází k deficitu produkce mnoha sloučenin založených na zinku – například kolagenázy – a může docházet ke špatné flexibilitě kůže, k jejímu stárnutí či ke špatnému růstu nehtů a vlasů. Takové informace jsou k nezaplacení, bohužel je občas těžké se k nim dostat.

Obecně mohu říci, že krása pro mne znamená být čistá uvnitř i vně. Krása má mnoho podob, ale pro každou ženu by měla být symbolem starání se o vlastní tělo, vlastní harmonii a klid. Najít si čas sama pro sebe. Zní to obtížně, ale možné to je. Nešetřit pozorností vůči sobě samé. První krok bývá ten nejtěžší. V tomto případě jde o to udělat pevné rozhodnutí a u tohoto rozhodnutí vydržet. To je opravdu základ úspěchu. To máte jako u běžce, nejtěžší je nazout si tretry a na trať se vydat. Jak už na ní jednou jste, cítíte se lépe a lépe a tento trénink se stane vaším denním zaměstnáním. Mnoho žen si říká, tolikrát jsem to zkoušela a nešlo to, jsou skeptické a snad i trochu pohodlné. I přesto, že je to mnohdy velice těžké, je důležité vydržet.

Kdo se stará o Vaši pleť a Vaše tělo?

Já sama. Jsem sama sobě chodící reklamou. Má osoba, to jak vypadám, jak dobře se cítím, je tím nejlepším doporučením pro mé zákaznice. Vše nejdříve vyzkouším na sobě a až poté doporučuji dále. Mé klientky ví, že se na mne a můj úsudek mohou absolutně spolehnout. Na mě samotné je vidět, že to, co svým zákaznicím radím, přesně dodržuji a funguje to. Věřím, že právě proto se vracejí. Když na sobě určitý produkt vyzkouším, ukážu tak klientkám, jak funguje… Na trhu v oblasti „krásy“ je pochopitelně velká konkurence a je těžké poznat kvalitu. To lze pouze tehdy, když máte výsledky. A Ty já u svých klientek mám. U mne zákaznice naleznou kompletní prověřené služby a poradenství.

A co produkty? I těch je na trhu celá řada…

Já osobně vybírám exklusivně jen ty nejlepší a nejúčinnější produkty plně v souladu se svým životním mottem: „only the best is good enough“, tedy jen to nejlepší je pro mě dost dobré. A to stejné platí pro mé klientky. Kosmetiku používám opravdu kvalitní, obvykle francouzských značek, italských značek a kanadský Xocai z čistého bio kakaa a především ty kosmetiky, které si na sobě vyzkouším. Z firmy Xocai pojídám i plně zdravou čokoládu jako funkční potravinu plnou antioxidantů. Až poté, co si vše vyzkouším, doporučím a nabízím svým klientkám.

Ano, strava je v dnešní době hojně propírané téma…

Rozhodně jsme to, co jíme. Jídelníček musí být velmi čistý a především pestrý. Zásadní je pro mě osobně také původ potravin. Základ tvoří zelenina, různé saláty, ovoce a také maso, které by mělo ideálně tvořit okolo pěti procent z celkového denního jídelníčku. Nejsem žádný vegetarián, je dokázáno, že bez masa to prostě nejde. Ale i to volím výběrové a v bio kvalitě. Jídlo je věda a lidé by se podle toho měli k jídlu chovat. Stejně tak jsou důležité doplňky stravy. Jak už jsem zmínila, například nedostatek zinku a selenu může ženám způsobovat velké problémy a je třeba je doplňovat. Je velmi důležité užívat produkty, které jsou naprosto organické, nejedovaté a biologické.

Paní Pichrtová, nezbývá než Vám závidět Váš elán, krásu a nezdolný optimismus. Co byste našim čtenářům doporučila, aby se cítili podobně skvěle jako Vy?

Denně sportujte, starejte se o sebe, raději ušetřete čas v kavárně či nenakupováním alkoholu a vše investujte do svého zdraví a vnitřní krásy. Ta se pak projeví navenek a jak Vy, tak Vaše okolí bude harmonické a vyrovnané. 

Děkuji za rozhovor.