Bytové doplňky od českých designérů udělají váš domov ještě útulnějším

Aerarium – Lenka Hrubá a karafa – Eliška Monsportová

Bytové doplňky od českých designérů udělají váš domov ještě útulnějším

Čeští designéři dobyli srdce mnoha nadšenců interiérového designu. Není divu. Jejich tvorba je nadčasová, osobitá a zároveň funkční. I při těchto aspektech neztrácí na útulnosti. Jedním z důvodu je i to, že designéři pracují povětšinou s přírodními materiály a odkazují na tradici českého skla. Vybrali jsme pro vás několik kousků od českých designérů, které způsobí, že váš domov bude ještě útulnější.

Mikrosvět takový, jaký si ho uděláte

Zahrada na niti je autorský projekt Lenky Hrubé, původem zahradní architektky, která krom kokedamů, což jsou japonské levitující rostliny, tvoří zelené mikrosvěty. Aerárium je ideální na pěstování nenáročných tillandsií a vzrůstem velmi malých či převislých rostlin a sukulentů. Můžete ho ale naplnit čímkoliv, sušenými květy, kamínky, mušlemi, nebo ho použít jako vázu na živé květy.

České sklo nesmí chybět v žádné domácnosti

Eliška Monsportová je studentkou ateliéru skla na UMPRUM. Sada karafy na vodu a dvou sklenic byla vyrobena technologií foukaného skla do dřevěné formy a následným zabrušováním. Je tvarovaná tak, aby umožňovala snadné nalévání vody z karafy do sklenice.

Více doplňků můžete vidět zde.