Celosvětový Týden podnikání opět v ČR, představí mj. jednoho z nejzajímavějších světových podnikatelů dneška a přinese desítku událostí v řadě měst

Již popáté se v týdnu od 13. do 19. 11. uskuteční česká podoba celosvětového projektu na podporu podnikání Global Entrepreneurship Week. Kromě zhruba stovky akcí po celé ČR se v rámci hlavní události Týdne podnikání představí mj. 20letý Chris Kelsey, jehož firma staví v Dubaji první mrakodrap na světě vytištěný na 3D tiskárně. Akce proběhne pod záštitou prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého, ředitelky Svazu průmyslu a dopravy ČR Dagmar Kuchtové a také Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Jak navýšit firemní zisky? Jak vytvářet úspěšné a efektivní strategie, rychle růst a předběhnout konkurenci? A jaké produkty a služby v tom mohou pomoci? Nejen na tyto otázky budou hledat odpověď řečníci konference Týdne podnikání, hlavní událostí akce, která se uskuteční ve středu 15.11. ve Slovanském domě na Praze 1.

Vystoupí na ní například Chris Kelsey, 20letý zakladatel a šéf startupu Cazza Technologies, který́ staví v Dubaji první mrakodrap na světě vytištěný 3D tiskárnou a je zároveň bývalým CEO úspěšného startupu Appsitude s 60 zaměstnanci a zisky nad 10 milionů USD. Dále Matt Komorowski, výkonný́ ředitel společnosti PayPal pro severní a střední Evropu, zodpovědný́ za růst PayPalu a tvorbu firemní strategie ve více než 30 zemích světa a další.

Představí se i čeští řečníci. Namátkou Václav Muchna, spolumajitel a ředitel Y SOFTu, české firmy, která je na globálním trhu dvojkou v print managementu, udává v technologické rovině ve světovém měřítku směr a trend a disponuje šestnácti pobočkami na pěti kontinentech. Dále Věra Komárová, ředitelka strategie nejúspěšnější české kosmetické společnosti Dermacol obchodující ve více než 60 zemích světa, Michal Záklasník, výkonný́ ředitel společnosti E.ON či investor Jan Zadák, donedávna globální viceprezident Hewlett-Packard Enterprise.

Konferenci bude předcházet Veletrh Týdne podnikání. Na něm představí zástupci soukromého, veřejného i státního sektoru své služby a produkty pro firmy, zájemce o podnikání i student zajímající se o budoucí uplatnění. Prezentovat se budou například zástupci bankovního či vzdělávacího sektoru, přední hráči na marketingovém poli nebo také dynamické IT firmy.

Akce nabídne i Franchising veletrh, určený zájemcům o podnikání pod zavedenou značkou, a také Master franchisovou konferenci, určenou pro zájemce o franchisové podnikání a nákup master franchisových licencí a výhradního zastoupení prezentovaných systémů pro ČR a SR. V rámci Veletrhu Týden podnikání budou probíhat i odborné semináře. Organizovat je budou CzechInvest, CS Legal, Direct People, Českomoravská záruční a rozvojová banka a eNovation. Vstupenky na veletrh s konferencí lze zajistit na webu Týdne podnikání.

Po celý týden bude také probíhat až 100 doprovodných událostí. Jejich účastníci například dostanou návod, jak rozběhnout, popř. zabít, svůj nápad. Naučí se, jak správně stanovovat správné cíle, jak rozjet vlastní byznys nebo zjistí, jak v podnikání funguje intuice. V rámci oblíbené Fuckup Night si budou moci poslechnout příběhy známých osobností o tom, co se jim dvakrát nepovedlo. CS Legal nabídne seminář Akvizice jako nástroj růstu, další události připravují coworkingová centra jako třeba Impact Hub, Opero, K10 a další. Zájemci budou moci dále absolvovat semináře na téma čínských investic v ČR, problematiky firemních sociálních sítí, řízení projektů v prostředí Průmyslu 4.0 atd. Seznam všech doprovodných událostí je k dispozici na webu Týdne podnikání.

Patrony Týdne podnikání 2017 jsou Zbyněk Frolík, zakladatel a CEO Linet Group SE, Oliver Dlouhý́, zakladatel a CEO startupu Kiwi, Taťána le Moigne, Country director Google Czech Republic & Slovakia, Michal Vojta a Jakub Hon, spoluzakladatelé SalesDock, Tomáš Rutrle, generální ředitel společnosti Komix a Jiří Pavlíček, CEO a jednatel společnosti eNovation.

Hlavním partnerem je Appmine, zlatým partnerem Komix a eNovation, stříbrnými partnery jsou ČSOB, KB, E.ON, Zastoupení Evropské komise v ČR, Amway, Direct People, Česká pošta, iClima, CS Legal, Ayming, Salesdock, ČAS, Franchising a Gopas.

O Týdnu podnikání

Týden podnikání, který́ se bude konat od 13. do 19. listopadu 2017, je součástí největší celosvětové události na podporu podnikání Global Entrepreneurship Week. Podporuje ji řada významných osobností jako Barack Obama, princ Charles nebo sir Richard Branson. V roce 2016 se do ní zapojilo více než 8 000 000 účastníků ve 160 zemích světa. Hostitelskou organizací je pro Českou republiku European Leadership & Academic Institute (ELAI). V roce 2017 se bude Týden podnikání v České republice konat již popáté. V minulém roce proběhlo rekordních 135 událostí, které navštívilo více než 7000 účastníků. Letos se můžete těšit opět až na 100 událostí po celé České republice. Hlavní událost Týdne podnikání se uskuteční 15. listopadu ve Slovanském dome v Praze. Záštitu nad Týdnem podnikání 2017 oficiálně přijali: Svaz průmyslu a dopravy České republiky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

O ELAI

European Leadership & Academic Institute (ELAI) vznikl v roce 2010 s cílem kultivovat rozvoj talentů v ČR. A to jak pomocí vzdělávacích aktivit pod vedením výjimečných osobností, tak organizováním celorepublikových událostí na podporu inovací, podnikání a startupů. Vytváříme platformu, kde neexistují mantinely pro nové nápady, myšlenky či spolupráci. Pořádáme českou podobu celosvětové události Týden podnikání, dále Týden inovací.