COVID-19: Důležité Královské pokyny pro zasílání lékařské pomoci několika africkým zemím

19-06-2020

Rabat – Jeho Veličenstvo král Mohammed VI, vydal důležité pokyny k poskytování lékařské pomoci několika africkým bratrským zemím, uvedlo minulou neděli Ministerstvo zahraničních věcí a africké spolupráce a maročanů v cizině.

Účelem této pomoci je poskytnout preventivní lékařské vybavení na podporu bratrských afrických zemí v jejich úsilí boje proti pandemii COVID-19, uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení.

Skládá se z téměř 8 milionů masek, 900 000 štítů, 600 000 zdravotních obleků, 60 000 pracovních plášťů, 30 000 litrů hydroalkoholického gelu, 75 000 krabic chlorochinu a 15 000 krabic azithromycinu.

Tato pomoc bude přínosem pro 15 afrických zemí, které patří do všech podoblastí kontinentu, jmenovitě: Burkina Faso, Kamerun, Komory, Kongo, Eswatini, Guinea, Guinea-Bissau, Malawi, Mauretánie, Niger, Demokratická republika Kongo, Senegal, Tanzanie, Čad a Zambie.

Tato solidární akce je součástí iniciativy zahájené Jeho Veličenstvem Králem dne 13. dubna 2020. Podle ministerstva se jedná o pragmatický a akčně orientovaný přístup, určený pro bratrské africké země, kterým umožní sdílení zkušeností a osvědčených postupů a jejichž cílem bude vytvořit operační rámec pro podporu jejich úsilí v různých fázích řízení pandemie.

Je třeba poznamenat, že všechny ochranné výrobky a zařízení zasílané do bratrských afrických zemí vyrábějí v Maroku marocké společnosti a splňují normy Světové zdravotnické organizace.