Dámský klub oslavil 17. narozeniny

 

Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club je téměř plnoletý. Blahopřát přišli v roli čestných hostů i mezzosopranistka a sólistka Národního divadla a Státní opery v Praze Andrea Kalivodová a dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera.

14. dubna 1999 proběhlo první setkání dámského klubu, který navázal na osvědčenou prvorepublikovou tradici dámských klubů a od té doby spojuje všechny ženy s aktivním přístupem k životu. V klubu nacházejí nová přátelství a inspirující prostředí. Za 17 let činnosti klub sdružil 800 žen a uspořádal přes 250 společenských večerů.

„V dubnu mám vždy nostalgický pocit,“ říká zakladatelka klubu Helena Kohoutová. „Chci vám všem poděkovat, že jste se mnou. Dámský klub však není o mně, ale o vás. Moc mě baví nacházet a spojovat další a další zajímavé ženy. Navazujeme vztahy, věříme ve spolupráci, inspiraci, přátelství a slušnost. Stojíme na těch nejzákladnějších lidských hodnotách a principech.“

V roli hlavních hostů talk show byli operní diva Andrea Kalivodová a dirigent Jan Kučera. Andreu Kalivodovou přivezl na talk show majitel vzácného meziválečného Peugeotu 302.

Mezzosopranistka a sólistka Národního divadla a Státní opery v Praze Andrea Kalivodová na svých představeních zaujme svým hlasem i zjevem. Tato charismatická a temperamentní umělkyně se kromě operního zpěvu věnuje i muzikálu a úspěšně vystupuje i v zahraničí. V současnosti si užívá mateřství. Kvůli nabitému programu a nutnosti spojovat pracovní a rodinné povinnosti si nestěžuje: „Můj nabitý program mě dobíjí, mám ráda akci a každé své představení. Je to systém a neustálý mentální trénink. Příprava je vše – v opeře není možné být spontánní.“

Že bude dělat operu, věděla Andrea Kalivodová od dob puberty. „Ve čtrnácti letech jsem si poslechla v knihovně Carmen a zjistila jsem, že je to úžasná hudba plná emocí. Hudba, kterou chci dělat,“ vypráví.

Na dotaz, co by poradila ženám, aby zvládaly lépe své těžkosti, odpovídá: „ Těžkosti překonáváme každý jinak. Je vždy dobré se porozhlédnout a všimnout si, jak žijí lidé jinde. Mnohdy ve skutečnosti žádné těžkosti nemáme a všechno je jen v hlavě. Inteligentní člověk se dokáže radovat z každé maličkosti, z každého rána a každého povedeného dne.“

V životě je pro ni podstatná láska. „Bojujte o svou lásku. Láska je inspirací. A je základem rodiny,“ říká Andrea Kalivodová.

Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera je od loňského roku šéfdirigentem Karlovarského symfonického orchestru. Svoji profesionální dráhu zahájil v roce 2002 jako asistent šéfdirigenta Symfonického orchestru Českého rozhlasu a od té doby sklízí domácí i zahraniční úspěchy, včetně čestného uznání v mezinárodní dirigentské soutěži Pražského jara v roce 2007.

„Začínal jsem jako asistent šéfdirigenta Vladimíra Válka v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a jeho dirigentské gesto jsem obdivoval, přišlo mi funkční, věcné, neokázalé, bez zbytečných kudrlinek,“ vypráví.

Jeho práce a hudba znamená podle něj především nikdy nekončící studium. „Mám děti, takže u nás často dochází ke scénám, jako z filmu Vrchní prchni – tatínku, já tam chci!“ směje se.

Aby takový nápor dirigent zvládal, je podle něj třeba mít určitý druh flegmatismu. Nebo velmi pevné nervy. Jeho osobním mottem však je „hlavně s úsměvem“. Humor podle něj patří i do opery.

„U opery máte pocit, že je to vážná věc, ke které se humor nehodí. Já si to nemyslím. Jakákoli věc, která je příliš důstojná, brzy zkostnatí a vytratí se z ní život. Humor patří všude,“ říká Jan Kučera.

Na oslavu se přišla podívat i adoptovaná fenka

Dárků v podobě dalších zajímavých hostů byla spousta. Společnost E.ON představila vyhledávanou a úspěšnou službu úsporné osvětlovací systémy a večerem nás provedla prezentací na téma Osvícená žena. Poselství kosmetické značky Dove bylo přímé a povzbuzující – my všechny #jsmekrasne. Zajímavý příběh českého giganta na poli ovesných vloček a müsli tyčinek, rodinné společnosti Emco, která úspěšně dobývá i zahraniční trhy, vystřídala opět kosmetika, tentokrát od Sephory, a to na téma, které každá žena potřebuje – večerní líčení a sexy rty. Peugeot je ženami oblíbenou automobilovou značkou. Pežoťák KOPECKÝ tentokrát pozval dámy, aby si vyzkoušely vystavený model Peugeot 5008, který cílí, díky možnosti jak 5-ti místného, tak i 7-mi místného provedení, především na rodinu. Na výstavě porcelánu Thun z Ateliéru Lesov byl mimo jiné ke zhlédnutí unikátní křišťálový pohár Karel IV. a křišťálové skleničky věnované letošnímu 700. výročí narození vladaře. K večeru zaměřeném na vážnou hudbu patřilo i představení Symfonického Orchestru hl.m.Prahy FOK.

Celoročním hlavním partnerem je Česká pojišťovna. Ta všem ženám poskytuje unikátní pojištění s názvem Lady Plus, které v případě závažných gynekologických onemocnění zajistí finanční prostředky k úhradě nákladů na léčbu, rekonvalescenci nebo kosmetické zákroky. Česká pojišťovna myslí také na rodiče, kteří zůstanou doma s nemocným dítětem a v rámci rozšíření pojištění Můj život přichází s novým dětským životním pojištěním s názvem Pojištění pro zodpovědné rodiče.

Dobročinný bazar opět podpořil záchrannou a chovatelskou stanici Z Ranče Montara, kde se skvěle daří fence bílého švýcarského ovčáka Massey Star Helas, kterou loni dámský klub adoptoval. Massey se navíc přišla na klubovou oslavu osobně podívat.

Dámskému klubu popřály k narozeninám i jeho patronky. Každá sfoukla svíčku a vyslovila své přání. Petra Němečková věnovala klubu jako dárek novou mandalu. A k narozeninám si dámský klub dal i nový katalog, který byl k dispozici přítomným hostům. Poděkování patří grafickému studiu 4. PROSTOR a Dobrá Tiskárna.

Dort tradičně připravila cukrárna U Knoflíčků. Občerstvení jako vždy zajistily Levné potraviny, Dilmah, Agua Angels, CIPA, Moje Maso, Slim Pasta, CheeseSpectrum a to vše pod taktovkou Prague Catering. Nesměla chybět ani degustace vína od Smart Buying Wine ani „ochutnávka“ zájezdů od Blue Holiday. Hosté seděli na exkluzivních sedačkách Patternroom.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 17 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již přes 200 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

http://www.helas-ladies-club.cz/