Dámský klub si na úspěšný rok připil v klobouku s farářem Václavem Vackem

HLC_012017_113

Kněz Václav Vacek se věnuje mužské spiritualitě a na setkání dámského klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club hovořil o mužské krizi, hrdosti a kloboucích. Muži se podle něj musí opět narovnat.

„My muži jsme momentálně v krizi, to je naše téma. Musíme se narovnat a něco se sebou dělat, abychom nebyli pátým kolem u vozu. Je těžké vyrovnat se ženám. Pokud muž něco dokáže, nejméně poloviční zásluhu na tom má jeho manželka, která mu poskytla zázemí. Vnímám i to, co nám daly matky. Zjišťoval jsem od kamarádek, kolik dítě stráví v náručí matky, a došli jsme k číslu 7500 hodin. Tohle do nás investovaly a to je hodnota, kterou nám daly,“ říká Václav Vacek.

Václav Vacek je římskokatolický kněz a farář ve východočeském Letohradě. Je členem kněžské a pastorační rady Královehradecké diecéze. V pastoraci se zaměřuje na manžele a mužskou spiritualitu. Je moderátorem televizních diskusí, autorem knihy Pozvání k Večeři Páně a spoluautorem knihy Měl jsem štěstí na lidi.

Dle svých slov je feministou a dámy potěšil vtipem, který kombinuje víru i úctu k ženám: „Hospodin stvořil Adama a Evu. Adam kouká na Evu fascinovaně, nic tak krásného ještě neviděl, a Eva zase na něj. Hospodin říká, dám každému z vás ještě jeden dárek. Adame, vy kluci budete čurat ve stoje. Adam to hned zkouší, jak vysoko a daleko to jde. Eva kouká smutně, ale Hospodin přijde a povídá: Vám ženám dám rozum. Ale nikde to prosím tě moc neříkej, bude to takové naše holčičí tajemství.“

HLC_012017_197

Václav Vacek hovořil také o mužské spiritualitě: „Ženy se od malička učí prohrávat a jsou odstrkovány. Dorůstají do svého ženství a své osobnosti a zažijí své osobní iniciace jako je příchod menstruace a porod. Muži nic takového nemají, a proto pro ně vždy existovaly iniciační rituály, kde se setkali se strachem, samotou, bolestí a smrtí. Když kluci prošli, chlapi je vzali mezi sebe a stali se dospělými. Na tohle se u nás zapomnělo. Já s tímto tématem proto pracuji a snažím se, aby se dnešní muži narovnali a nestáli vedle žen jako chudí příbuzní. Musíme se sebou něco udělat.“

Klobouk změní to, jak se cítíte

 „Rád přemlouvám dámy, aby nosily klobouk a byly v něm sebevědomé jako za časů našich předků,“ vysvětluje Václav Vacek, proč přijal pozvání na setkání dámského klubu. Zakladatelka klubu Helena Kohoutová jej totiž ujistila, že miluje a sbírá klobouky. Nejedna dáma si pak na novoroční setkání dámského klubu neopomněla klobouk vzít. Přípitek na úspěchy nového roku byl proto velmi stylový a v chladném lednu tak nikdo nenachladl.

„Minulý režim nám ukradl sebevědomí a historii. Proto fandím vám, kdo se narovnáváte a budujete zdravé sebevědomí společnosti,“ popřál členkám Václav Vacek.

„Když do něčeho dáváte srdce, vzniknou pak hodnoty, které jsou ryzí. Jako je přátelství, sounáležitost, atmosféra, loajalita, smysluplnost a respekt,“ říká zakladatelka klubu Helena Kohoutová. Tyto hodnoty se staly základními kameny dámského klubu a rezonují na společenských a odborných setkáních. Těch bylo loni 26 a sešlo se na nich celkem 1144 hostů, kteří spolu zažili 89 hodin skvěle stráveného času. Klub se ale věnoval i charitě, kdy podpořil celkově 7 nadací a s hosty společně vybral 60 190 korun. „Pokud kombinujeme emoce, lidskost a prospěšnost, dáváme byznysu úplně novou a smysluplnou tvář,“ dodává Helena Kohoutová.

HLC_012017_094

Po vystoupení Václava Vacka představila úspěšná česká módní návrhářka Ivana Rosová novou luxusní kolekci business oblečení pro dámy na jaro a léto 2017. Její móda chce propojit byznys s ženskou elegancí. Pro novou kolekci se inspirací staly ženské tvary, svěží barvy a hravé vzory květů z vysoce kvalitních materiálů, které odráží unikátní osobnost každé jednotlivé zákaznice. Ivana také spolupracuje se značkou La Modista, vyrábějící klobouky pro ženy i muže, kteří rádi experimentují s módou a chtějí být vidět.

„Klobouk je jedinečný doplněk, který může zcela změnit to, jak vypadáte i jak se cítíte. Když mám špatný den, nasadím si na hlavu klobouk, najednou se narovnám a jdu ven s úsměvem,“ říká o kloboucích Petra Kvarčáková, designérka značky La Modista.

Autosalon KOPECKÝ s.r.o. představil nový Peugeot 208. O pohoštění hostů a zajištění večera se postaraly vegetariánská restaurace Etnosvět, Prague Catering, Espresso s čaji Dilmah a kávou Vergnano, Aqua Angels, CIPA a Agentura CEZAA.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 18 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již stovky společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz