Dell EMC slaví 25 let působení v ČR

Česká pobočka společnosti Dell EMC dnes oznámila zahájení roku oslav k 25. výročí působení společnosti na českém trhu. Československé zastoupení tehdejšího Dell Computer bylo založeno v Praze 30. dubna 1992, v Osadní ulici na Praze 7 a u jejího otevření nechyběl ani sám Michael Dell. V té době byla společnost Dell převážně dodavatelem počítačů, laptopů, monitorů/obrazovek a počítačové periférie. Nyní je firma, po dovršení akvizice a sloučení s technologickou společností EMC Corp., největší soukromě vlastněnou IT korporací na světě a nabízí nejen klientská řešení pro koncové spotřebitele a podniková řešení, ale i technologie pro datová centra, řešení pro bezpečnost dat a virtualizaci a hyper-konvergovanou infrastrukturu.

V současné době je Dell EMC významným partnerem pro ty největší globální firmy a organizace. Například 4 z 5 nejnavštěvovanějších internetových vyhledávačů běží na produktech od Dell EMC, stejně jako 3 ze 4 top platforem sociálních médií. Společnost Dell EMC dále spolupracuje se všemi vládami zemí skupiny G20 a dodává řešení 98 % firmám v žebříčku Fortune 500. Společnost je rovněž důležitým hráčem na poli cloud computingu a dodala již přes 1 milión serverů pro cloudové projekty; vedle toho je také světovou jedničkou v prodeji serverů pro datová centra.

Dell EMC dnes zaměstnává celosvětově přes 140.000 lidí a má pobočky ve 180 zemích světa. V české pobočce pracuje 115 lidí. Společnost je vlastníkem 20.000 technologických patentů a v posledních třech letech proinvestovala 12,7 mld. dolarů do výzkumu a vývoje. Společnost Dell EMC je součástí skupiny firem Dell Technologies, jejíž členové jsou také firmy VMware, Virtustream, RSA, SecureWorks a Pivotal. Celkový obrat firmy za fiskální rok 2017 byl 61,6 mld. dolarů.

V rámci oslav 25. výročí chystá Dell EMC v letošním roce několik významných akcí a aktivit. V polovině května se uskuteční setkání pro nejvýznamnější partnery a klíčové zákazníky v Praze. Dell EMC se dále v roli technologického partnera připojí k oslavám 25 let existence kapely Kryštof v rámci dvou velkých koncertů na fotbalovém stadionu Evžena Rošického v Praze na Strahově 16. a 17. září 2017. 14. listopadu 2017 se pak uskuteční v Praze již druhé Dell EMC Forum.

Nejvýznamnější milníky české pobočky Dell (EMC):

1992 – založení pobočky Dell Computer v Praze za účasti Michaela Della. Firma měla při založení 4 zaměstnance a jejím prvním velkým klientem byla Komerční banka.

1998 – stěhování z původní adresy do nového sídla v Praze Karlíně.

2001 – Michael Dell, zakladatel a CEO společnosti Dell Computer, navštívil Českou republiku. V Praze se Michael Dell sešel s českými zaměstnanci firmy, klíčovými zákazníky a posléze také s novináři.

2003 – po povodních se pražská pobočka potřetí stěhuje – tentokrát do zcela nového areálu The Park na Chodově.

2006 – česká pobočka Dell získala ocenění „nejlepší pobočky v regionu EMEA“.

Firma dále roste a to si vyžaduje stěhování do větších prostor v rámci areálu The Park, kde na čísle 2325/16 kotví dodnes.

2008 – Dell v ČR spouští partnerský program a podepisuje první smlouvy s českými distributory.

2016 – Plány na koupi společnosti EMC se mění v realitu – z Dellu se stává Dell Technologies a tím vzniká největší soukromě vlastněná technologická firma na světě. V Praze se v říjnu koná první české Dell EMC Forum.

O společnosti Dell EMC

Společnost Dell EMC, součást skupiny Dell Technologies, umožňuje organizacím modernizovat, automatizovat a transformovat jejich datová centra díky špičkovým konvergovaným infrastrukturám, serverům, úložištím a technologiím pro ochranu dat. Tím podnikům poskytuje důvěryhodný základ pro transformaci IT prostřednictvím hybridních cloudů a přeměnu celého systému podnikání tvorbou nativních cloudových aplikací a big data řešení. Dell EMC poskytuje služby zákazníkům ze 180 zemí – včetně 98 % společností z žebříčku Fortune 500 – a nabízí nejucelenější a nejinovativnější portfolio na trhu zahrnující vše od hraničních sítí přes základní systémy až po cloud.

© Dell Inc. a EMC Corp. Dell je ochranná známka společnosti Dell Inc. a EMC je ochranná známka společnosti EMC Corp. Dell Technologies je ochranná známka společnosti Dell Inc. Společnosti Dell a EMC si nečiní nárok na jiné ochranné známky a názvy než na své vlastní.