DHL již tradičně zajistí přepravu filmů na festival v Karlových Varech

Společnost DHL Express, přední poskytovatel expresních logistických služeb, je již sedmnáctým rokem hrdým partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který se v lázeňském městě uskuteční již po dvaapadesáté. Jeden z nejstarších filmových festivalů, jehož první ročník se konal již v roce 1946, se v letošním roce uskuteční ve dnech od 30. června do 8. července.

Na jednom z nejvýznamnějších mezinárodních festivalů ve střední a východní Evropě a zároveň největším filmovém festivalu v České republice uvidí diváci ve 13 festivalových kinosálech více než 150 filmových snímků z celého světa. Většina festivalových filmů bude uvedena v České republice vůbec poprvé, některé snímky budou mít ve Varech světovou, evropskou nebo mezinárodní premiéru.

Program festivalu tvoří již tradičně několik filmových sekcí, včetně tří soutěžních, ve kterých budou snímky bojovat nejen o přízeň filmového publika, ale také o nejlepší hodnocení mezinárodní poroty. Vítězný film v Hlavní soutěži získá prestižní Křišťálový glóbus, který byl poprvé udělen již v roce 1948.

Dopravu soutěžních i nesoutěžních snímků z celého světa na Mezinárodní filmový festival do Karlových Varů zajišťuje již od roku 2000 společnost DHL Express, která je oficiálním mezinárodním přepravním partnerem festivalu. Za tu dobu spolehlivě přepravila více než tisícovku celovečerních i dokumentárních filmů.

Nejvíce filmů je do Karlových Varů přepravováno z USA a Evropy, v minulosti však nechyběly ani filmy z ostatních koutů světa, jako je Izrael či Japonsko. DHL Express je díky mnohaletým zkušenostem a globální logistické síti ve více než 220 zemích a oblastech schopna převézt filmy v nejkratším možném čase. Snímky z Evropy jsou tak na filmový festival doručeny již následující den po převzetí, z odlehlejších míst jako je Amerika, Asie či Oceánie trvá přeprava pouhé dva dny.