FuckUp Nights

ELAI otevírá v rámci FuckUp Nights diskuzi o sdílení průšvihů v oblasti vedení lidí se Zbyňkem Frolíkem a dalšími osobnostmi

24. dubna se v nových prostorách pražské galerie DOX uskuteční speciální edice ze série FuckUp Nights zaměřená na leadership. Pozvání ELAI přijali a o svých selháních ve vedoucích pozicích budou hovořit mj. Zbyněk Frolík, zakladatel firmy Linet, Renata Mrázová, globální HR ředitelka NN, Martin Záklasník, ředitel E.ON, či Lucie Brešová, CEO úspěšného brněnského startupu Kiwi.

„Otevřít téma průšvihů ve sféře leadershipu považuji za nesmírně důležité. Je potřeba o nich mluvit a díky tomu si uvědomit, že chybovat je normální i v oblasti vedení lidí,“ říká Lukáš Sedláček, ředitel European Leadership & Academic Institute (ELAI), který speciální setkání ze série FuckUp Nights spolupořádá.

„Proto jsem přišel s nápadem připravit tento mimořádný díl. Přehmaty se nevyhýbají ani osobnostem v nejvyšších patrech byznysu, které jsme pozvali, aby nám ty své představily. Selhání by nás totiž neměla odradit, ale spíše poskytnout poučení a motivaci, abychom příště dělali lepší rozhodnutí,“ doplňuje.

Unikátní mix lídrů velkých i menších firem

Akce, nazvaná FuckUp Night – Leadership Special, proběhne 24. dubna v nových prostorách galerie DOX. Na setkání se představí unikátní mix lídrů velkých firem a startupů, kteří poprvé veřejně promluví o svých nezdarech a ukážou, co jim dal neúspěch pro jejich další život.

Renata Mrázová, globální HR ředitelka Nationale Nederlanden

Vystoupí Zbyněk Frolík, šéf mezinárodně úspěšné firmy Linet, Renata Mrázová, globální HR ředitelka Nationale Nederlanden, Martin Záklasník, ředitel E.ON, Lucie Brešová, CEO předního českého startupu Kiwi, a James A. Cusumano, majitel Chateau Mcely.

Zbyněk Frolík, šéf mezinárodně úspěšné firmy Linet

Zbyněk Frolík, jeden z nejúspěšnějších tuzemských podnikatelů, k tématu poznamenává: „Chyb v oblasti leadershipu jsem asi udělal mnoho. Jelikož jsem ale v principu optimista a pořád se snažím dívat dopředu a hledat cestu, kudy se ubírat, považuji chyby za samozřejmost a součást životního vzdělání.“

Martin Záklasník, ředitel E.ON

Pozvání na akci přijal i vzácný zahraniční host Roger James Hamilton, autor bestsellerů na žebříčku The New York Times, kouč, futurista, sociální podnikatel a tvůrce metodiky Dynamika bohatství. Ta lidem pomáhá poznat mentální vzorce, podle kterých se rozhodují úspěšní lidé. Roger zkoumal jejich životní cesty, např. bývalého prezidenta USA Billa Clintona, a na základě svých zjištění metodiku vytvořil.

Lucie Brešová, CEO předního českého startupu Kiwi

Akce se uskuteční v prostorách nově otevřené multifunkční haly Centra moderního umění galerie DOX. Začátek je v 19.30, vstupenky lze zakoupit na www.loopeny.cz. FuckUp Night – Leadership Special je součástí „NeKonference o Inovaci Myšlení” – Jedenkrát, která předchází Týden inovací 2018. Týden inovací, největší událost na podporu inovací v ČR, letos proběhne 14. – 20. května. Pořadatelskou organizací je ELAI.

O ELAI

European Leadership & Academic Institute (ELAI) vznikl v roce 2010 s cílem kultivovat rozvoj talentů v ČR. A to jak pomocí vzdělávacích aktivit pod vedením výjimečných osobností, tak organizováním celorepublikových událostí na podporu inovací, podnikání a startupů. Vytváříme platformu, kde neexistují mantinely pro nové nápady, myšlenky a spolupráci. Pořádáme českou podobu celosvětové události Týden podnikání, dále Týden inovací.

O FuckUp Nights Prague

FuckUp Nights je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o věcech, které se dvakrát nepovedly. Jedná se o celosvětové hnutí s původem v Mexiku, kde se v roce 2013 první FuckUp Night uskutečnila. Dnes se koná každý měsíc ve více než 200 metropolích světa. První ročník FuckUp Nights Prague proběhl již v prosinci 2014. Setkání mají za cíl především oslavit neúspěch, jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života, z níž je třeba se poučit a nechat si jím rozšířit obzory.