Lídři se sešli na dostizích a podpořili dobrou věc

Ani aprílové počasí neodradilo 4000 diváků od návštěvy dostihového závodiště ve Velké Chuchli a zúčastnili se tak Dostihového dne Ocenění českých lídrů, jenž se letos opět nesl v duchu hesla live green – go green – be eco. V rámci 16. ročníku BRITISH RACING GREEN DAY závodily koně v osmi dostizích. Vrcholem byla již tradičně Cena Vodafone & Ocenění českých lídrů, v níž zvítězil žokej Radek Koplík na hřbetu Mamadyshe, který si ve čtvrtém kariérním startu zapsal vůbec první životní triumf, když po boji o krk zdolal loňského juniorského šampióna Zocka.

V Ceně Rigips dal na loňskou méně povedenou sezónu zapomenout pětiletý reprezentant stáje Ramzan Kadyrov, vítěz předloňského EJC Million Dashing Home a vyhrál stylem start-cíl. Nejsuverénnějším vítězem letošní sezóny se v úvodní Ceně Kaplan stal favorizovaný tmavý hnědák stáje Valentin Bukhtoyarov Silver Ball, který doběhl o patnáct délek před nejrychlejším ze soupeřů a položil základní kámen k nedělním hattrickům žokeje Šafáře i trenéra Šavujeva. Nezaváhal ani top-favorit dne Palazzo Corsini, suverén dostihu debutantů z letošní první neděle si v Ceně Dermacol připsal druhý vítězný start.

Nečekanou vítězkou Ceny Gerlach se stylem start-cíl stala tříletá klisna Global Girl. V Ceně Expobank podruhé v kariéře zvítězila čtyřletá klisna Eowyn. Jubilejní třicátý životní start pak v Ceně Arcadis proměnil v páté životní i pražské vítězství poctivý osmiletý hnědák Trop. V závěrečné Ceně Daikin se o krk nečekaně prosadil Magic Tirol.

Kromě napětí ze sázek na ty nejrychlejší koně čekal hosty projektu Ocenění českých lídrů bohatý doprovodný program. Již při příchodu obdrželi slosovatelnou hrací kartu, kterou pak vyplněnou mohli odevzdat a soutěžit o hodnotné ceny.

Dámy mohly využít pozvání do Galerie krásy Dermacol, kde se mohly nechat nalíčit a také se seznámit s vůněmi této celosvětově úspěšné české značky. Jejich pozornosti neušla ani ukázka zlatých šperků z dílny JK KUDLÁČKOVÁ. Pro ty nejmenší připravila společnost VODAFONE zábavu v podobě malování na obličej a kouzelníka. Dostihové odpoledne si tak užily i děti. Nejen pány pak jistě zaujal zajímavý degustační program. Ochutnat bylo možné exkluzivní kávu a čaje značky DILMAH, křišťálovou vodu AQUA ANGELS, ručně vyráběné čokoládové pralinky BELVEC, cidery REKORDERLIG, moravská vína z rodinného vinařství Maláník Osička a prvotřídní koňaky Rémy Martin.

K dostihům v proslulém Ascottu a k dostihům obecně patří neodmyslitelně klobouky a další více či méně originální pokrývky hlavy. Nejinak tomu bylo i v pražské Velké Chuchli. Předem určená porota vybírala mezi hosty nositele toho nejextravagantnějšího klobouku. Vítězkou se stala ředitelka pro rozvoj společnosti Dermacol Věra Komárová. Ta si jako cenu odnesla unikátní fascinátor od značky La Modista, který Petra Kvarčáková vyrobila speciálně pro tento dostihový den.

Výtěžek z doprovodných akcí putoval na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou.

Projekt OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ, je určen ryze českým firmám splňující nastavená pravidla. Projekt volně navazuje na Ocenění Českých Podnikatelek a cílí na velké firmy, které jsou vlastněné ze 100 % českými občany. Společným jmenovatelem obou projektů je zachování pravidel, způsob hodnocení, rating a scoring, který garantuje prestižní mezinárodní společnost CRIF – Czech Credit Bureau. Vzniká tak podnikatelský prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. To vše propojuje myšlenka zakladatele BUDUJEME HRDÉ ČESKO, ke které se přidala řada významných institucí a organizací. Čeští lídři se potkávají v Klubu LÍDRŮ, pořádaném Helas New Encounters Club. Více informací o projektu najdete na www.oceneniceskychlidru.cz.

Cyklus setkání společenského klubu Helas New Encounters Club běží v pravidelných intervalech od roku 1997. Klub umožňuje navazování kontaktů na výjimečné úrovni. Potkávají se zde majitelé firem a zástupci významných korporací z celé České republiky a přední čeští ekonomové. Zakladatelka klubu Helena Kohoutová zve každého hosta osobně, vytváří jedinečnou atmosféru a aktivně přítomné hosty navzájem propojuje. Klub se obrací k prvorepublikovým tradicím a pozitivním podnikatelským příkladům, jakým byl například pan Tomáš Baťa. Klub sdružuje české podnikatele, vyhledává talentované české občany, kteří naplnili své sny a touhy v pracovním životě, a jsou ochotni se o své zkušenosti podělit a inspirovat ostatní.