Notino pokračuje s expanzí v Evropě

Po posílení své pozice v Německu vstupuje největší středoevropský e-shop na trhu s kosmetikou v rámci rychlé a nepolevující expanze na tři další evropské trhy: Belgii, Nizozemsko a Chorvatsko.

Od začátku roku 2017 Notino, původem česká společnost založena Michalem Zámcem v roce 2004, značně posílilo svoji přítomnost na evropských trzích. Získalo většinový podíl v německém prodejci kosmetiky Mussler Beauty, a nyní expandovalo na belgický, nizozemský a chorvatský trh.

Obrat na trhu s kosmetikou v Nizozemsku je přibližně 75 miliard korun a v Belgii je to zhruba 50 miliard korun. Prostor pro růst tržeb, posilování povědomí o značce a rozšiřování zákaznické základny je tedy v nových zemích více než značný.

„Notinu se dlouhodobě daří a v posledních letech se stále více rozrůstáme. Věříme, že své zkušenosti s expanzí rychle zúročíme,“ uvedl Radek Ondrášík, marketingový ředitel Notina. „Známe mentalitu, obchodní návyky i specifika místních zákazníků a jsme velmi kvalitně připraveni na všech třech trzích uspět.“

Do konce roku 2017 plánuje Notino expanzi do dalších evropských zemí, aby produkty a služby zpřístupnilo většině unijních spotřebitelů.


Notino.

Notino (v České republice známé do roku 2016 jako parfums.cz) je největším online obchodníkem s kosmetikou a produkty zaměřenými na krásu v Evropě a jednou z nejrychleji rostoucích na světě. Firma byla založena v České republice a centrálu má v Brně. Notino aktuálně vlastní a provozuje online obchody v 19 zemích Evropy včetně Velké Británie a ve Spojených státech amerických. Ještě letos plánuje expanzi na několik dalších trhů. Snahou firmy Notino je zpřístupnit velmi kvalitní produkty pro krásu a kosmetiku co nejširšímu okruhu spotřebitelů. Tuto vizi naplňuje každý den díky propojení krásy a technologií již od roku 2004, kdy firma původně vstoupila na trh. Notino zaměstnává v České republice 1000 lidí a v roce 2016 mělo celkový obrat ve výši 5,9 miliard korun.