Průzkum v rámci Digitální Adaptivní Organizace

Šéfové s růžovými brýlemi na očích

Z průzkumu v rámci Digitální Adaptivní Organizace, který dělá ATAIRU ve spolupráci s PwC, vyplývá, že jsou CEOs firem ve vnímání úrovně adaptivního leadershipu ve svých organizacích větší optimisté než jejich lidé. Zkrátka věří, že jsou dál. Přečtěte si článek a zjistěte, v které oblasti je největší rozdíl, proč to může být problém a především co s tím dělat.

Největší rozdíl je v oblasti EMPOWERMENTU. Proč to může být problém?

Z pohledu adaptivity průzkum ukázal, že největší rozdíl ve vnímání dosažené úrovně, je v oblasti EMPOWERMENTU. Tedy ve vnímání toho, do jaké míry je rozhodování decentralizované a lidé na všech úrovních mají oprávnění dělat samostatná rozhodnutí. CEOs jsou v míře empowermentu pozitivnější o téměř 20%.

Kladete si otázku, proč to může být problém? CEO ATAIRU Radka Dohnalová k tomu říká: ,,Empowerment je základním předpokladem při budování adaptivní kultury, jejímž výsledkem je rychlejší akce a reakce a zvýšená angažovanost a motivace lidí. Navíc pokud má šéf v oblasti EMPOWERMENTU růžové brýle, vidíme často rozdíl v tom, co si CEOs myslí, že je jejich organizace schopna dodat a co reálně dodává. Ať už v rychlosti, kvalitě nebo množství.”

Zbytek výsledků průzkumu naleznete zde.

Zdroj: ATAIRU