Renáta Švihelová

svihelova

Český ručně vyráběný porcelán má dlouhodobou tradici, za kterou stojí  umění mistrů řemesla dokázat něco krásného a funkčního vyrobit, co je  a bylo vždy  konkurenční světovým značkám.

To a mnohé další zajímavosti prozradila Renáta Švihelová, obchodní a marketingová ředitelka společnosti Atelier JM Lesov / Thun Studio

Jak vaše společnost vznikla?

Porcelánka v Lesově u Karlových Varů byla založena v roce 1901 a vyráběla se zde běžná produkce, šálky, podšálky a různé porcelánové doplňky. V roce 1958 byla lesovská manufaktura začleněna do podniku Karlovarský porcelán jako vývojové studio „ Thun Studio“ pro nové tvary a centrum špičkových modelářů a designérů. Tvorbu porcelánky významně ovlivňovali významní čeští designéři, například prof. Jaroslav Ježek, který za své návrhy získal zlatou medaili na Světové výstavě v Bruselu v roce 1958 a mnozí další.

Od roku 2012 je porcelánka samostatnou manufakturou s novým názvem Atelier JM Lesov/Thun Studio. Manufaktura se zásadně liší od velkých průmyslových porcelánek výhradně ručním způsobem výroby a originálním autorským designem svých výrobků. Atelier JM Lesov/Thun Studio je jednou z posledních manufaktur, která udržuje a rozvíjí tradiční rukodělnou uměleckou výrobu luxusního porcelánu v České republice.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.