Skoč, křídla roztáhneš až cestou

Jaké to je, nebát se být první? „Musela jsem si vše odpracovat,“ říká olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, která byla čestným hostem setkání dámského klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club.

Nebát se být první. Nebát se vykročit ze svého stínu. Nebát se jako první se ozvat. Nebát se jako první přiznat svou chybu. Nebát se jako první vyzkoušet něco nového, třeba podnikání. Nebát se jako první někoho oslovit. Nebát se vítězit! Téma prvního jarního setkání dámského klubu se přirozeně propojilo s úspěchy hlavního hosta, legendární české lyžařky, ale i úspěšné cyklistky Kateřiny Neumannové.

Její metodou, jak být první, bylo soustředit se sama na sebe a na vlastní výkon. Nenechala se rušit ani zneklidnit okolím, měla před sebou jen svůj cíl. „Uzavřela jsem se do sebe a koncentrovala se na svůj výkon. Zvláště na olympiádě v Turíně jsem téměř úplně žila jen ve své vlastní bublině. Soupeřky jsem nevnímala a chtěla jsem jen podat co nejlepší výkon,“ vypráví Kateřina Neumannová.

Na počátku její kariéry si přitom nebyla jistá, kterému sportu se začne věnovat naplno. „Lyžování pro mě bylo zpočátku spíše doplňkovým sportem,“ tvrdí. Lyžování se začala profesionálně věnovat od roku 1991. Budoucí olympijská vítězka a mistryně světa získala první olympijský bronz a stříbro už po sedmi letech na olympiádě v Naganu. Na další olympiádě v Salt Lake City to byla dvě stříbra a poté přišlo těhotenství a přerušení kariéry. Její comeback však byl neuvěřitelný! Hned půl roku po narození dcery zvítězila v prvním závodě a ve svých 33 letech se na olympiádě v Turíně 2006 stala olympijskou vítězkou v běhu na lyžích na 30 km volně a získala i stříbro ve skiatlonu. V roce 2005 se stala poprvé mistryní světa v Oberstdorfu a titul obhájila na mistrovství světa v japonském Sapporu 2007.

 „Musela jsem si vše odpracovat. Měla jsem dobré výsledky, ale zlato z olympiády a mistrovství světa přišlo až ke konci kariéry,“ vypráví o své cestě na vrchol. „Své soupeře jsem respektovala, ale věděla jsem, že když budu mít natrénováno, málokdo mě může porazit.“

Kateřina se stala  první českou sportovkyní, která se zúčastnila letních i zimních olympijských her. V roce 1996 se probojovala na letní olympiádu v Atlantě, kde v soutěži na horských kolech na trase 31,9 km skončila osmnáctá.

Nebát se zkusit nové věci

„Důležité je vědět, že někde existuje místo, které je jen pro vás a kde se cítíte dobře. Bezpečná zóna, kde si my ženy pomáháme a sdílíme zkušenosti. Vážím si toho, že se můžeme takto setkávat už 18 let. Nyní navíc díky online vysílání z našeho setkání, s námi mohou být i ty dámy, které z nějakého důvodu nemají možnost přijít osobně,“ říká zakladatelka dámského klubu Helena Kohoutová.

Setkání dámského klubu proběhlo trochu netradičně v prostorách restaurace Etnosvět, kde mezinárodní tým pod vedením francouzského šéfkuchaře Anthonyho Kulehsy připravuje každý den pestré pokrmy z různých koutů světa. Snahou celého týmu je tak ukázat lidem, že vegetariánská či veganská jídla mohou být skutečným gastronomickým zážitkem.

„Dnešní téma pro nás bylo při otevření restaurace velmi aktuální. Jestli jsme se báli? Samozřejmě jsme se báli! Češi jsou dost konzervativní a především jsou velkými milovníky masa.“ přiznává Daria Ponomareva, která restauraci Etnosvět účastníkům setkání představila. „Buď zůstanete na místě, nebo do toho skočíte po hlavě. A já vám doporučuji skočit, protože křídla roztáhnete až cestou,“ parafrázuje slova amerického spisovatele Raye Bradburyho.

K ní se připojil Martin Sedláček, jednatel společnosti Naturalis. „Strach je dobrý sluha, ale špatný pán. Musí to být váš kámoš.“ Na setkání představil koncept superpotravin. „Superpotraviny jsou plodiny, které mají mnohonásobně vyšší nutriční výživnost, než ostatní plodiny. O superpotravinách se říká, že nejsou léky, ale přesto léčí. Naše plodiny, převážně tropické ovoce, himalájská zelenina či medicínské houby, mají až 50x více vitaminů než běžné ovoce jako je pomeranč, kiwi či jablko. Nesmíme se bát změnit své stravovací návyky, protože, jak se říká, otec nemoci je neznámý, matkou je vždycky strava,“ vysvětluje Sedláček.

Neměly bychom se bát barev. To je poselství pro trendy v líčení od Sephora, jak můžeme díky barvám s odvahou nechat vyniknout své já. Přijďte vyzkoušet Excessive Colors do parfumerií Sephora.

Kateřina Mocová, manažerka Sales Strategy společnosti E.ON, představila novou službu E.ON Domov. „Všestrannou pomoc pro vaši domácnost oceníte, když se vám rozbije kohoutek nebo když se porouchá pračka. Stačí pouze zavolat na asistenční linku, kde vám vyškolení operátoři zajistí technika, a to 24 hodin denně 7 dní v týdnu.“ říká. Stejně tak si služba jednoduše poradí s porouchaným domácím spotřebičem a také nefunkčním kotlem či jiným zdrojem tepla.

Rodinám, ve kterých jeden člen vážně onemocní, nabízí neocenitelnou pomoc projekt iPATRONKA.cz. Autorka projektu Markéta Jáchymová a Ivana Štefková, ředitelka organizace Neposeda, který prostřednictvím iPATRONKY.cz rodinám ulehčuje každodenní povinnosti, zapojuje do pomoci další členy rodiny a blízké.

K výběru nového vozu účastníky setkání inspiroval Martin Vodička, obchodní ředitel společnosti KOPECKÝ s.r.o., která je oficiálním koncesionářem značek PEUGEOT a BMW. Jeho doporučení směřovalo k novému modelu Peugeot 3008, jenž získal v březnu titul Evropský vůz roku. Zajímavou inspirací pro dámy byly klobouky od La Modista, čaje značky Dilmah, káva Vergnano a křišťálová voda od Aqua Angels.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 18 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, spojují zábavu a osobní rozvoj – to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. Členky se setkávají se známými osobnostmi českého společenského života, stejně tak s odborníky z nejrůznějších  oborů, které by mohly všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou, zaujmout.