Sladké mámení v továrně na čokoládu

BonBon_11.6.2016 164

Setkání dámského klubu tentokrát prožilo svůj čokoládový sen. Ostatně, komu by se nelíbilo mít vlastní továrnu na čokoládu či muzeum marcipánu.

Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club si tentokrát zajel pro své sladké potěšení až do Tábora a stálo to za to. Hostitelka Petra Kovandová přivítala dámy v prodejně BON BON, kde vyprávěla o svém malém čokoládovém království. BON BON je malá továrna na čokoládu, která vyrábí a prodává originální, ručně tvarovanou čokoládu, pralinky a speciality z nugátu i marcipánu. Kromě výrobny sladkostí je Petra Kovandová také majitelkou Muzea čokolády a marcipánu; a aby toho nebylo málo, vlastní ještě Café Budík, prostor klidného potěšení, kde je veden útok na vaše chuťové pohárky – nejenom čokoládou a pralinkami, ale i kvalitní kávou, domácími dorty a chlebíčky.

Účastnice setkání si v Café Budík daly kávu a ochutnaly horkou čokoládu v několika příchutích. Zároveň mohly obdivovat sbírku 900 starých budíků, kterou tato rodinná cafeterie podtrhuje originální a stylovou atmosféru. Posezení mezi budíky ovšem ještě předcházela procházka jako z dětské fantazie – mezi exponáty Muzea čokolády a marcipánu a do výrobny fresh pralinek s ukázkami zdobení dortu. Pokud vás zajímá, zda se mohlo ochutnávat, tak ano, cokoli se mohlo ochutnávat.

Během krátké prohlídky historického centra Tábora se dámy ještě mohly dozvědět o unikátním Festivalu čokolády, který se bude v Táboře konat již potřetí.

BonBon_11.6.2016 062

Možná přijdou i umpalumpové

Značku BON BON dnes nakoupíte v desítkách obchodů a obchůdků v několika zemích EU. Pokud byste se chtěli vydat do muzea, možná budete překvapeni, že se rozkládá v prostorách hned tří historických domů a zabírá plochu přes 1000 čtverečních metrů. Dozvíte se v něm o historii čokolády, jejího pěstování a zpracování do bonbónů, tabulek a pralinek. Prohlédnout si můžete i obaly, reklamní plakáty či salónní historické soupravy na pití čokolády. Druhá část muzea je věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Spatřit můžete marcipánový model táborského náměstí nebo marcipánové panenky a šatičky. V dílně si můžete odlévat čokoládové figurky a hrát si s marcipánem. A ano, je tam i čokoládová fontánka.

BonBon_11.6.2016 040-1

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 17 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již přes 200 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz