Soutěž MANAŽER ROKU: Cílí i na zahraniční manažery

Nominace do letošního 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU jsou v plném proudu. Vedle tradičních oborových kategorií nabízí zajímavé inovace, pět nových kategorií, které reagují na technologické a společenské změny a nové trendy v managementu.

Generální ředitel společnosti BROSE CZ Niclas Pfüller je jedním ze zahraničních manažerů, který pracuje v České republice, a který se rozhodl zúčastnit se prestižní soutěže MANAŽER ROKU. Jejím vyhlašovatelem je Česká manažerská asociace (ČMA). Další manažeři se už do ní hlásí také. Do 15. března 2019 mají zájemci možnost přihlásit se na www.manazerroku.cz, kde lze jednoduše vyplnit nominační list či přihlášku.

Letošní 26. ročník je na rozdíl od předchozích let pojatý inovativně – reaguje na nástup smart technologií a moderní trendy v managementu. Přibylo pět nových či inovovaných kategorií, ať už se jedná o Smart manažer, Vizionář, Krizový manažer či Mladý manažerský talent do 35 let. Novinkou je kategorie Zahraniční manažer.

Co si manažeři myslí o soutěži

Několika vítězů či finalistů předchozích ročníků jsme se zeptali na jejich názor, co jim účast v soutěži přinesla. Oslovení manažeři se shodli v tom, že zapojení do soutěže byla skvělá zkušenost.

„Měl jsem možnost vyměňovat si na názory, poznat různorodé styly řízení, inspirovat se, motivovat a porovnat se navzájem,“ uvedl Petr Novák, ředitel Koyo Bearings ČR. Společnost je jedním z výrobních závodů nadnárodní korporace JTEKT, která sídlí v Japonsku.

K přínosům soutěže se vyjádřili i tři další zástupci podnikatelské sféry, kteří v loňském roce obdrželi od vyhlašovatele soutěže ČMA titul Manažer čtvrtstoletí. Patří mezi ně Jan Rýdl z TOS Varnsdorf, pro něhož soutěž znamená ohodnocení práce týmu lidí, kteří se podílejí na úspěchu firmy. Stejný názor zastává i Vladimír Feix, dlouholetý šéf Českého porcelánu.

Pozitivně hodnotí MANAŽERA ROKU Jaroslava Valová, úspěšná manažerka a zakladatelka společnosti SIKO koupelny. „Doporučuji, aby se manažeři do soutěže přihlásili. Jednak se budou setkávat s úspěšnými manažery a jejich příběhy. Obohatí to jejich podnikatelský, tak i osobní život,“ zve k účasti.

Manažeři křtili svou knihu

Prestižní manažerské klání má za sebou čtvrtstoletí, v dubnu 2018 na Pražském hradě obdrželi ti nejlepší titul Manažer čtvrtstoletí. Její účastníci si pochvalují výměnu zkušeností a příležitost k setkávání s úspěšnými manažery, tuto možnost oceňuje 80 % soutěžících. Soutěž je i prestižní záležitostí a skvělou vizitkou pro manažera, možnost prezentace je dalším klíčovým motivem účasti.

Zmíněné motivace se ČMA podařilo spojit vydáním knihy 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu, která nese hrdý podtitul Manažeři se lvíčkem, a následnými jejími křty a doprovodnými networkingovými akcemi. Příběhy úspěšných manažerů jsou těžištěm této obsahově a vizuálně atraktivní publikace. Jsou to pokračovatelé prvorepublikových podnikatelských a manažerských legend.

O soutěži MANAŽER ROKU

Již 25 let soutěž vyhledává, hodnotí a oceňuje nejlepší řídící pracovníky, lídry českého managementu. Její jedinečnost spočívá v tom, že vyzdvihuje manažery napříč odvětvími, profesemi a regiony. Je současně prezentací moderních, úspěšných metod řízení a nových trendů. Do finále se za čtvrtstoletí dostalo téměř 1500 osobností, nejvyšším titulem Manažer/Manažerka roku bylo oceněno 59 z nich. V roce 2018, příhodně v roce stoletého výročí založení republiky, byli oceněni Manažeři čtvrtstoletí. Další informace, včetně nominačních listů či přihlášek, najdete na www.manazerroku.cz.