Společnosti Hyundai a JA Czech předaly vůz Střední škole automobilní v Krnově

p_ed_n____1_web

Společnost Hyundai Motor Czech a nezisková vzdělávací organizace JA Czech předaly Střední škole automobilní v Krnově vůz Hyundai i40 Wagon 2.0 GDI. Předání se uskutečnilo v prostorách školních dílen.

Škola se loni zapojila do evropského praktického vzdělávacího projektu Skills for the Future (SFF) pro střední školy, který je zaměřený na podporu technických dovedností, podnikání a podnikavosti žáků. Škola vůz získala díky tomu, že se v rámci projektu úspěšně zapojila do soutěže na Facebooku, které se účastnily školy z dalších 14 evropských zemí. Auto bude sloužit jako praktická školní pomůcka. Celý projekt je iniciativou Hyundai Motor Europe.

Jaromír Pavlíček, ředitel školy, uvedl: “Vůz využijeme pro praktickou výuku v oborech autotronik a mechanik a opravář motorových vozidel. Klademe důraz na to, aby žáci získali během studia maximum praktických zkušeností. K tomu kromě darovaného vozu přispívají i programy JA Czech, např. JA Firma, v rámci kterého si žáci zakládají reálnou firmu a podnikají. Projekt SFF, do kterého jsme se v rámci podnikání žáků zapojili, pomáhá praktickou cestou zatraktivnit látku vyučovanou ve třídách.”

p_edveden__darovan_ho_vozu_ve__koln__d_ln__web_500x333

Auto bude sloužit jako učební pomůcka ve školních dílnách.  Foto (i nahoře): Petr Kelemen

Miloš Adámek, senior PR manager Hyundai Motors Czech, který předal symbolický klíč od vozu řediteli školy, řekl: “Smyslem projektu Skills for the Future je kromě podpory podnikání na školách také rozvoj, v praxi tolik žádaných, tzv. měkkých dovedností. Doufám, že žáky i učitele odborného výcviku bude práce na našem voze bavit, a že jsme tak přispěli ke zvýšení atraktivity praktické výuky. Tento vůz je již třetí, který společnost Hyundai věnovala v rámci projektu SFF středním školám v České republice.”

Silvie Marhoulová, manažerka PR a komunikace JA Czech, která byla také přítomna předání vozu, akci okomentovala: “V našich praktických programech se zaměřujeme na propojení světa škol a reálného byznysu. Obě tyto sféry by měly co nejvíce spolupracovat tak, aby studenti byli co nejlépe připraveni na start své profesní kariéry a lidé z firem a korporací měli přímý kontakt s mladou generací, jejími postoji a názory a lépe tak poznali své potenciální zaměstnance či klienty.”

O projektu Skills for the Future (SFF)

Projekt SFF byl vytvořen společností Hyundai Motor Europe v rámci partnerství s neziskovou vzdělávací organizací JA Europe a jeho cílem je zvýšit povědomí mladých lidí o podnikatelských dovednostech a tzv. dovednostech STEM (věda, technika, strojírenství a matematika) potřebných pro úspěšný start jejich budoucí profesní kariéry. Projekt běží v České republice již třetím rokem v rámci výuky programu JA Firma – reálných studentských firem na školách. Dosud se do něj zapojilo téměř 500 studentů z 38 tříd středních odborných škol. Školy se do tohoto projektu mohou stále hlásit, pro první přihlášené je připravena finanční podpora 1500,- korun na start projektových aktivit.