Startup Disrupt: Pozitivní disrupce společnosti jako cesta k inovacím

Součástí českého startupového světa se stal Startup Disrupt. Tato platforma pro startupy chce vzdělávat, inspirovat a propojovat podnikatele, startupisty, mentory, technologické inovátory, stejně tak jako investory a korporace nejen v České republice, ale také v rámci startupových komunit po světě. Za touto iniciativou stojí Patrik Juránek, který již v minulosti vybudoval pobočku globální startup komunity Startup Grind Prague.

Od eventů po startupovou show – vybere si každý

Tým, který tvoří Startup Disrupt zorganizoval od roku 2016 přes 50 eventů pro startupy s více než 95 řečníky a s více než 5000 diváky. Startup disrupt přinese mimo klasických fireside chat rozhovorů a panelových diskusí i mnoho dalšího. V těchto dnech jsou to primárně virtuální even-ty na aktuální témata, ale těšit se můžete také na konference ve virtuální realitě, mentoringové programy, workshopy, networkingové akce, Female Leaders setkání, inovační aktivity pro kor-poráty, propojování s investory a nyní připravuje startupovou televizní show.

Disrupce v názvu, pomoc k úspěchu v realitě

Co přesně disrupce v názvu platformy znamená, vysvětluje její zakladatel Patrik Juránek: „Chceme inspirovat, vzdělávat a propojovat talentované jedince, podnikatele, technologické inovátory, mentory, firmy a další. Pro tento účel organizujeme akce a vytváříme, tak prostor pro jejich rozvoj, získávání zkušeností a nasměrování k úspěchu. Podporujeme inovace a disrupce je k nim blíž, než se může na první pohled zdát. Vidíme v ní mechanismus pro lepší budoucnost. Pokud zajetý systém nefunguje, je potřeba ho zpochybnit, disruptovat, a inovovat ho nebo vytvořit nový. Jednoduše nebát se dělat věci jinak, rušit zažité hranice a status quo.“

Vize do budoucna? Dům o třech pilířích.

Startup Disrupt je jedním ze tří základních pilířů Innovation Disrupt House (IDH). Zbývajícími pilíři jsou vzdělávání a stát, potažmo vládní instituce. IDH vznikl proto, aby se k disrupci a diver-zifikaci společnosti dalo přistupovat multidisciplinárně, tedy nezaměřovat se jen na startupovou scénu. „Díky IDH chceme zajistit, aby se talenty v České republice (včetně expatů) neztratily na dynamickém trhu. Konkrétně to znamená, že skrze IDH se každý může napojit na síť kontaktů z oblasti startupů, vzdělávání nebo vlády a dostat se tak nejrychleji z bodu A do bodu B. A to vše na jednom místě, pod jednou střechou hubu, kde jsou centralizované klíčové inovace a partneři v zemi.“, upřesňuje Patrik Juránek, zakladatel Startup Disruptu, který spoluzaložil IDH se Sarou Boutall.

Velkým plánem Startup disruptu je také přenést tento model i za hranice České republiky a pomáhat tak nejen startupům, ale i vzdělávacím a státním institucím na globální úrovni, rychle a efektivně škálovat.

Nejbližší akce

Poslední akce Startup Disruptu byl online stream ve čvrtek 16. dubna na téma Budoucnost mobil-ity a dopravy se zástupci společností Liftago, HoppyGo, ALLRAIL, AutoSAP nebo Hyundai Motor Europe. Další live stream, tentokrát na téma Coronavirus: Solidarita, bezpečnost a politika, bude 23. dubna. Více informací najdete na našem webu a Facebooku.

Zde se můžete podívat, jak vypadal náš Female Leader speciál na téma Jak vybudovat a vést úspěšný startup se skvělými řečnicemi, konkrétně: Květa Vostrá (ex-Chief Operating Officer, Yti-ca), Lucie Brešová (ex-Managing Director, Kiwi.com), Jarmila Kowolowská (CEO & Co-Founder, Grason), Meng Ting Shi (ex-Grow with Google Marketing Manager EMEA, Google).

Webové stránky
Startup Disrupt: https://www.startupdisrupt.com/
Innovation Disrupt House: https://www.idhouse.cz/