Studentská Firma Roku 2016

chillup_1_web_

Studentská firma roku ChillUp z Ostravy bude reprezentovat Česko v Lucernu a v Madridu

Vítězem dvacátého prvního ročníku soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU  se stala studentská firma ChillUp z Gymnázia Ostrava Hrabůvka a postoupila tak do evropského finále soutěže JA Europe Company of the Year Competition, které se koná od 25. – 28. července 2016 ve švýcarském Lucernu. Studenti zabodovali s projektem výroby a prodeje ergonomického polštáře HeadPad do vlaků a osobních automobilů. ChillUp získali i další první místo a to v soutěži Skills for the Future a zajistili si tak účast na Hyundai Award v Madridu.

Nejvíce cen na veletrhu posbírala studentská firma EDGA z Gymnázia Kojetín, získala dvě třetí místa a zvláštní cenu za nejlepší veletržní stánek. 

Čestmír Ondrůšek, předseda poroty a Head of Management Support  Raiffeisenbank, okomentoval vítězný tým: “Velmi mě potěšila letošní úroveň soutěžících. Vítězství získala studentská společnost z gymnázia Ostrava – Hrabůvka, která osvědčila nejen výbornou znalost podnikatelských principů, ale byla schopna se svým inovativním řešením sezení v dopravních prostředcích zaujmout jak zahraničního výrobce, tak i potenciální zákazníky ve firemním segmentu a zúročit tak své celoroční nasazení. Pevně věřím, že budou Českou republiku důstojně reprezentovat během evropského finále této soutěže.”

Petr Červenka, prezident ChillUp a student třetího ročníku ostravského gymnázia okomentoval triumf svého týmu: “Jsme neskutečně šťastní z vítězství a uvědomujeme si, kolik příležitosti se nám teď otevřelo. Nicméně nás čeká ještě spousta práce, abychom předvedli v Evropě také skvělý výkon.

ChillUp se utkali o vítězství s dalšími 33 studentskými firmami středoškolských studentů z celé České republiky na soutěžním veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 14. dubna 2016 v pražské Galerii Harfa. Veletrh uspořádala nezisková vzdělávací organizace JA Czech, spoluvyhlašovatelem bylo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

Více čtěte zde.

Více fotek najdete zde.