Večer v rytmu jazzu

Skvělá jazzová hudba a báječná atmosféra. To vše bylo součástí dalšího ze série mimoklubových setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club. Na večer v Obecním domě nás pozval Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK.

Sešli jsme se v Americkém baru, kde nás přivítala Anna Bakošová, Marketing & PR manažerka Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK. Od průvodkyně Obecního domu jsme se dozvěděli něco z historie Obecního domu a Amerického baru, který je nejstarším barem v Praze a odráží tradici Spolku amerických žen.

Po přivítání a welcome drinku jsme se přesunuli do Smetanovy síně, kde nás čekal koncert GERSHWIN & JAZZ MASS. Na něm vystoupila sopranistka Michaela Šrůmová, komorní sólisté Karla Růžičky, Kühnův smíšený sbor pod vedením sbormistra Karla Vorlíčka, Smíšený pěvecký sbor KOS pedagogické školy Litomyšl pod taktovkou Milana Motla a samozřejmě Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Dirigentské taktovky se chopil Jan Kučera.

Součástí večera bylo také provedeníelebration Jazz Mass z pera Karla Růžičky, jedné z největších osobností českého jazzu. Jde o dílo jazzové a zároveň duchovní, odkazující na základ všeho jazzu, na gospel. Mši Růžička složil původně pro smyčcový kvartet, jazzový band, soprán sólo a sbor, ovšem od premiéry v roce 1991 snil o tom, jak by mši slušel orchestrální háv. A tak ho v FOK vyzvali, aby si svůj sen splnil, přičemž na přání Karla Růžičky se orchestrace ujal jeho žák z nejpovolanějších, skladatel, aranžér a klavírista Tomáš Sýkora.

Koncert v podání jednoho z nejlepších českých orchestrů všechny přítomné nadchl. Ve spojení s krásným prostředím Smetanovy síně to byl opravdu nevšední zážitek.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 18 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, spojují zábavu a osobní rozvoj – to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. Členky se setkávají se známými osobnostmi českého společenského života, stejně tak s profesionály z nejrůznějších oborů, kteří by mohli zaujmout všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou nebo osmičkou.

www.helas-ladies-club.cz