Za nejvýraznější manažerské osobnosti roku 2016 byli vyhlášeni Marta Nováková a Emil Beber

Absolutními vítězi 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU se stala předsedkyně představenstva společnosti U & SLUNO, a.s. a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková a předseda představenstva výrobního družstva KOVOBEL Emil Beber. Ocenění a blahopřání nejlepším manažerům  20. dubna 2017 na pražském Žofíně předal premiér Bohuslav Sobotka a zástupci vyhlašovatelů soutěže – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR) Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace (ČMA) Pavel Kafka.

Kromě Manažerky roku 2016 Marty Novákové a Manažera roku 2016 Emila Bebera byli mezi nejlepší manažery v České republice zařazeni majitel a jednatel společnosti MARLENKA international  Gevorg Avetisjan, předseda představenstva a generální ředitel ČEPRO Jan Duspěva, ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleš Herman, předseda představenstva Rybářství Třeboň Hld. Jan Hůda, jednatel a generální ředitel Koyo Bearings ČR Petr Novák, ředitel Úřadu pro civilní letectví ČR Josef Rada, generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý a generální ředitel společnosti SOMA Ladislav Verner.

„V letošním ročníku jsme mohli ocenit nejlepší řídící pracovníky a manažery celkem v 31 odvětvích. Je pozitivní, že byl nominován i větší počet žen manažerek než v předchozích ročnících. Manažeři byli podrobně hodnoceni nejen za rok 2016, ale za jejich dlouhodobou činnost ve firmách tak, abychom mohli komplexně posoudit jejich schopnosti,“ sdělil o 24. ročníku soutěže prezident KZPS ČR Jan Wiesner.

„Naši manažeři pravidelně prokazují své schopnosti a jsou průkopníky řady odvětví u nás i ve světě. I díky nim se ekonomika stále posouvá dopředu a český průmysl roste. Letošního ročníku se účastnila celá řada kvalitních manažerů. Jsem rád, že je můžeme každoročně za jejich usilovnou práci ocenit,” uvedl Jaroslav Hanák, předseda Národní komise soutěže a prezident SP ČR.

Oceněni byli i manažeři v dalších kategoriích: Mladý manažerský talent, Vynikající manažer malé firmy, Vynikající manažer střední firmy a Manažeři odvětví ve 31 oborech. Zvláštní kategorií je uvedení do Síně slávy. Novinkou letošního ročníku bylo udělení ceny „Za inovace pro udržitelný rozvoj“ za dlouhodobou a soustavnou inovativní činnost s ekonomickým, sociálním i environmentálním přínosem pro všechny. Součástí akce bylo rovněž vyhlášení výsledků 3. ročníku soutěže O nejlepší studentskou esej, tentokrát zaměřenou na téma Digitální společnost.

Více zde.