Award Ceremony neziskové organizace JA Czech

17. června 2015, Praha

Velvyslanec USA předal trofeje a certifikáty studentům a učitelům na Award Ceremony neziskové organizace JA Czech

JA Czech, česká kancelář nejstarší vzdělávací neziskové organizace na světě, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, uspořádala 17. června 2015 ve spolupráci s velvyslanectvím USA v České republice tradiční slavnostní ceremoniál uzavírající aktivity JA Czech ve školním roce 2014/2015. Akce se aktivně zúčastnil velvyslanec Spojených států amerických, pan Andrew Schapiro, který společně se zástupci JA Czech předal studentům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity v tomto školním roce (na fotografii předává certifikát studentské firmě MarwIn). Akce se konala v rezidenci pana velvyslance v Praze 6.

Ceremoniálu se zúčastnila i paní Michaela Mitáčková, která před dvaceti lety, v roce 1995, zvítězila jako studentka Střední průmyslové školy Zlín v soutěži studentských firem JA Czech s firmou Falco. Michaela Mitáčková uvedla: „Zvítězili jsme s charitativním prodejem jogurtů, které jsme nakoupili ve výprodeji. Vygenerovali jsme tak vysoký zisk, že jsme část získaných peněz rozdělili na charitu a část si rozdělili i mezi sebe. Certifikáty, které dostali studenti dnes odpoledne z rukou pana velvyslance, jsme tehdy převzali od pana Tomáše Bati nedaleko odsud, ve Valdštejnském paláci. Program JA Czech nás zřejmě přesvědčil o smyslu podnikání, protože téměř všichni, kteří jsme byli v týmu naší firmy Falco dnes fungujeme coby podnikatelé nebo manažeři ve firmách.“ Michaela Mitáčková pracuje v současnosti jako vedoucí oddělení marketingu a PR manažerka 14|15 Baťova institutu, p. o. ve Zlíně. Svůj volný čas ale tráví i jako šéfredaktorka regionálního magazínu a spolupracuje s charitativní organizací KORUNKA LUHAČOVICE.

Studenti převzali ocenění – certifikáty a trofeje za umístění získaná v průběhu školního roku v programech a soutěžích JA Czech, které jsou zaměřené na podporu finanční a podnikatelské gramotnosti na základních, středních a vysokých školách. Jedná se o programy  JA Firma, JA Titan, JA Manažerem na nečisto, Skills for the Future a soutěže o Nejlepší učňovský minipodnik, Brilliant Young Entrepreneurs (BYE) a další.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech uvedl: „Slavnostní ceremoniál na konci školního roku, je tradicí JA Czech, kterou zavedl před 20 lety její zakladatel pan Tomáš Baťa. Oceňování studentů se konalo vždy na reprezentativním místě v Praze. Letošní akce byla již osmá, kterou jsme pořádali ve spolupráci s americkým velvyslanectvím.“ 

Spojení JA Czech s USA je logické – organizace Junior Achievement (JA) byla založena v roce 1919 právě tam.

O JA Czech

JA Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací neziskovou organizací na světě. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů.

Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa. Vzdělávací programy JA v ČR od té doby absolvovalo více než 300 tisíc mladých lidí. JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a pedagogům poskytuje akreditovaná školení.

Základem vzdělávacího systému JA Czech je propojování světa byznysu a škol. Manažeři přednášejí studentům a podílejí se na výuce praktických programů a kurzů. JA je financována zejména z darů partnerů. K nejvýznamnějším patří Bata Shoe Foundation, Citi Foundation, Hyundai, Cambridge Weight Plan, Hewlett-Packard, MetLife, Raiffeisenbank, Agrofert a Continental. Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczech.cz.