Preciosa Lighting se pyšní nejlepším osvícením výletní lodi na světě. Získala za na něj prestižní ocenění

Řada největších zaoceánských lodí a jachet plujících do těch nejexotičtějších destinací se pyšní světelným řešením na míru od společnosti Preciosa. Perfektní řemeslné zpracování, neotřelý design a využití nejnovějších technologií vzbuzuje pozornost i obdiv nejen u pasažérů. Za dynamickou instalaci v atriu zaoceánské lodi Norwegian Bliss získala Preciosa prestižní ocenění Cruise Ship Interiors Awards.

Velkolepé dynamické osvětlení i menší světelné objekty od tvůrců z Preciosy zdobí interiéry výletních lodí společnosti Norwegian Cruise Line i luxusní zaoceánská plavidla značky Regent Seven Seas. Osvětlení na palubách těchto monumentálních lodí je mnohdy jediným zdrojem světla v celé řadě interiérů a sehrává proto zásadní roli v celkovém prožitku hostů z plavby. Například pro loď Regent Seven Seas Splendor zaměstnanci společnosti Preciosa vytvořili více než stovku jedinečných svítidel určených pro veřejné prostory i soukromé kajuty. Kombinací sklářského umu a světelných technologií je instalace v průchodu do vyhlídkového salonku. Květinový tunel zdobí stovky ručně foukaných křišťálových květů a stejný motiv se objevuje i na svítidle v samotném salonku.

Preciosa je specialistou na námořní osvětlení nejen pro výletní lodě, ale i luxusní soukromé jachty. Už ve fázi příprav ambiciózních světelných projektů dokáže velmi dobře pracovat se specifiky danými náročnými podmínkami na moři i oceánu. Od počátku počítá s řešením, které pomáhá izolovat všechny možné zdroje rezonance v kovových i skleněných částech, dokonce i u komplexních instalací složených z tisíců komponentů.

„Vytvořit svítidlo pro lodní prostor je kumšt. Kromě toho, že musí být krásné a plnit svou funkci, tedy osvětlovat daný interiér, musí také projít speciálními testy, které potvrdí jeho bezpečné použití v tomto specifickém prostoru,“ vysvětluje Lubomír Trejbal, ředitel pro strategii a vývoj Preciosa Lighting, a dodává: „Bezpečnostní testy se skládají ze čtyř zkoušek – analýzy mechanické odolnosti produktu pomocí počítačové simulace, testu vibrací a jejich vlivu na konstrukci svítidla a zátěžového testování odolnosti jednotlivých materiálů vůči korozi v náročných klimatických podmínkách. Poslední zkouška má příznačný název ‚mořská‘, protože testuje schopnost svítidla překonat náročnou plavbu na neklidném moři.“

Ocenění dynamického svítidla, které vypadá pokaždé jinak

Jedním z nedávných projektů, na němž se Preciosa podílela, je neotřelá světelná instalace, dominanta velkorysého prostoru atria lodi Norwegian Bliss vzbuzující pozornost a údiv nejen svými monumentálními rozměry. Její výjimečnost tkví v programovatelné variabilitě, která umožňuje změnu barev, rychlostí přechodů světelných scén a intenzity světla. To vše se tedy každou chvíli mění a hosté luxusní zaoceánské lodi Norwegian Bliss tak pokaždé vidí jiné svítidlo navozující jinou atmosféru.

Preciosa i její partneři Tillberg Design of Sweden a We Are Light se mohou radovat nejen z finálního výsledku jejich společné tvorby – dynamického duhového svítidla, ale také proto, že tato instalace zaujala odbornou porotu i hlasující veřejnost a získala prestižní ocenění Cruise Ship Interiors Awards v kategorii Nejlepší osvětlení interiérů výletních lodí.

O Preciose

Preciosa Lighting, severočeská společnost s posláním rozvíjet cenné dědictví zpracování českého křišťálu prostřednictvím designových svítidel. Úspěch společnosti i celá její aktivita je založena na téměř třísetleté tradici a jedinečnosti křehkého umění sklářských mistrů v tzv. Crystal Valley. V Preciose si cení tohoto odkazu minulosti a navazují na něj tvorbou inovativního osvětlení prověřeného časem.

www.preciosalighting.com

Připojte se ke křišťálové konverzaci

#preciosalighting

www.facebook.com/PreciosaLighting/

www.instagram.com/preciosalighting/

Kontakt pro média
Jan Volšík MBA
Member of the Board
jan.volsik@preciosa.com
+420 739 520 734

Pavel Orálek
PR agentura společnosti Preciosa Lighting
pavel.oralek@pram.cz
+420 722 110 385