Americká designérka navrhla ochranné masky s potiskem vlastního obličeje

Americká výtvarnice a designérka Danielle Baskin založila v San Francisku společnost Resting Risk Face, která se začne specializovat na ochranné masky s potiskem obličeje nositele. Takzvaná Face ID Mask má nejen pomoci mobilem odemknout mobilní telefon, ale udělat ochranné masky proti virům lidštější.

Face ID Mask používá model obličejové masky N95, u kterého je vyzkoušeno, že chytré zařízení s rozpoznáváním obličeje odemkne. Nutné je precizní potištění právě fotografií nositele, k čemuž je používaná technologie TrueDepth. Po uvedení do ostrého provozu by měl celý proces výroby masky fungovat tak, že zákazník přes aplikaci v mobilu nahraje fotku svého obličeje, přizpůsobí ji masce a nechá ji vytisknout.

Danielle Baskin garantuje funkčnost, ale zároveň dodává, že neví jestli to celé není jeden velký vtip. Viry a jejich šíření samozřejmě vtip není, ale výroba masky s touto úpravou a následná logistiky z USA není tak jednoduchá, jak to vypadá. Pokud by se už produkt do prodeje dostal, je uvažováno o prodejní ceně okolo 40 amerických dolarů, tedy asi tisíc korun. Zatím je možné jen se přihlásit ke zprávám, zda projekt bude finálně uveden na trh.

Foto a zdroj: Resting Risk Face, DesignMag