Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club: CESTA KE HVĚZDÁM

Další ze setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club bylo ve znamení hudby a zejména té rokové. Pozvání do Kláštera minoritů sv. Jakuba přijal zpěvák, herec, skladatel a hvězda hned několika muzikálů Václav Noid Bárta.

„Již celých 20 let je Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club prostředím, ve kterém se setkávají, vzájemně poznávají, a co víc, také podporují a inspirují ženy s aktivním přístupem k životu. Za ty roky se nám podařilo vybudovat místo, kde můžete sdílet své radosti i starosti, místo, kde můžete aktivně relaxovat,“ řekla zakladatelka dámského klubu Helena Kohoutová. Mottem pro rok 2019 je: NOVÉ ZAČÁTKY – ZNOVUZROZENÍ.

Hostem klubového setkání byl, jak už bylo zmíněno, Václav Noid Bárta, a došlo i na zpěv. Hudba ho provází již od nejútlejšího dětství. „Pocházím z muzikantské rodiny. Vyrůstal jsem na folklorní hudbě, což je dodnes znát na mém hlase,“ prozradil s tím, že už ve čtyřech letech absolvoval své vůbec první turné. A nebylo to turné ledajaké. Tehdy totiž společně s rodiči odjel na dva měsíce do Spojených států amerických, kde jezdili od města k městu a zpívali krajanům – emigrantům. „Táta hrál na dudy, máma na vozembouch, já zpíval,“ upřesnil Noid a rovnou přidal úryvek z písničky „Žádnej neví, co jsou Domažlice“, která byla spolu s dalšími lidovými písněmi v jejich repertoáru. „Dodnes z legrace říkám, že své první turné jsem absolvoval v USA a od té doby to jde dolů,“ zažertoval zpěvák, jehož velkým koníčkem je, jak jsme se dozvěděli, rybaření.

Václav Noid Bárta však není jen rockovým zpěvákem a jednou z největších současných muzikálových hvězd. I když na svém kontě jich má opravdu celou řadu. Svou první muzikálovou roli získal v muzikálu z dílny Michala Pavlíčka Excalibur. Při práci na něm se setkal s takovými osobnostmi české hudební scény jako je Kamil Střihavka, Vilém Čok nebo Lucie Bílá. Vidět jsme ho však mohli i v muzikálech Hamlet, Jesus Christ Superstar, Robin Hood nebo Bonnie & Clyde. Je také autorem vlastního muzikálu Němcová.

Právě skládání je jednou z činností, která Václava Noida Bártu nejvíce těší. „Skládám a nahrávám své vlastní věci od nějakých 11 let, od doby, kdy mi bratranec odhalil tajemství magneťáku,“ prozradil autor hudby k filmu Kajínek, kterou dodnes považuje za svůj nejlepší a nejúspěšnější projekt. V současné době jezdí Václav Noid Bárta po celé republice s projektem Rock Symphony, a to s kolegyní zpěvačkou Martou Jandovou. „Oslovila nás Zlínská filharmonie Bohuslava Martinů, zda bychom společně nenastudovali klasické rockové pecky. Jsem rád, že jsem do toho šel, protože hity například od Deep Purple nebo Nazareth ve spojení s orchestrem neuvěřitelně fungují,“ dodal Václav Noid Bárta.

Součástí setkání byla tradičně tombola a také dobročinný bazar. Jejich výtěžek byl věnován na podporu organizace Bezobalu a jejich aplikace Zero Waste pro mobilní telefony a tablety. Jež pomáhá těm, kteří chtějí snižovat produkci odpadu, i vlastním nákupním chováním ovlivnit situaci v této oblasti.

„Dámský klub je postaven na 4 důležitých pilířích. Tím prvním jsou naše členky, druhým naši partneři, třetím myšlenka klubu – VZTAHY, INSPIRACE, PODPORA a čtvrtým můj tým, se kterým pracujeme na tom, aby se klub neustále rozvíjel a byl místem, na němž se můžete setkávat nejen s novými lidmi, ale také objevovat nové zážitky,“ doplnila Helena Kohoutová.

Poděkování za podporu patří všem partnerům setkání:

Alcatravel, Autosalony Kopecký, Biopekárna Zemanka, Bewit, Česká pojišťovna, E.on, Farmax, KetoDiet. Lifefood, Mediarex, NaturProdukt, Oxalis, Samurai Shot, VitaJuwel a Vodafone.

Pohoštění zajistil Prague Catering ve spolupráci s My Raw, Moje pekárna a značkami Moje Maso, Giana, Kaiser Franz Josef. O technickou stránku akce se postarala CEZAA.