Dáme to společně. Nová kampaň Dáme jídlo připomíná, že se restaurace nevzdávají

Služba Dáme jídlo v dubnu spustila novou reklamní kampaň s názvem #dametospolecne. Jejím cílem je upozornit, že i když jsou restaurace a další gastronomická zařízení pro zákazníky uzavřeny, příprava jídel v řadě z nich pokračuje alespoň pro rozvoz. Lidé si tak mohou i nadále vychutnat svoje oblíbené jídlo. Dáme jídlo do kampaně zároveň zapojilo partnerské podniky, které sdílejí autentické fotografie svých týmů při práci. Veškeré podklady pro #dametospolecne, včetně dvou nových televizních spotů, vznikly ve velmi krátkém čase – během jediného týdne. Součástí kampaně #dametospolecne je také rozvážka jídel do nemocnic a dalších zařízení v první linii. Dosud do nich Dáme jídlo rozvezlo na 2 tisíce porcí.

Pouhý týden v dubnu stačil Dáme jídlo, největší české službě rozvozu jídla, na vytvoření a spuštění nové kampaně #dametospolecne. Kromě online komunikace na digitálních platformách a sociálních sítích jsou její součástí i dva televizní spoty nasazované na kanálech televizní skupiny Prima a spoty v celorepublikovém vysílání rádia Evropa 2 a Hitrádia. Kampaň vznikla ve spolupráci s agenturou Konektor a kromě dubna poběží i v květnu, tedy v době, kdy zůstane i nadále v platnosti vládní nařízení omezující provoz restauračních zařízení.

Veškeré gastropodniky musely uzavřít své prostory pro zákazníky už v polovině března a řada z nich od té doby čelí existenčním problémům. Jen za první týden od vyhlášení omezení tržby restaurací klesly v průměru o 81 %, jak vyplynulo z průzkumu společnosti Edenred CZ. Mnohé z nich se přesto nevzdávají a fungují alespoň v omezeném provozu “přes okénko” a pro rozvoz.

„Cílem kampaně je, vzhledem k našemu pokrytí, podpořit v aktuální situaci podniky napříč celou republikou. Chceme dát zákazníkům na vědomí, že restaurace jsou tu pro ně i nadále. Lidé si mohou objednat a užít si jídlo ze své oblíbené restaurace skrze rozvoz. Zároveň jsme chtěli partnerské restaurace přímo zapojit. Vzhledem k platným omezením nebylo možné mít velkou produkci a štáb, který by se na tvorbě podílel, museli jsme vymyslet jiné a hlavně bezpečné a bezkontaktní řešení realizace. Nakonec jsme se rozhodli pro formu fotografií a požádali jsme podniky o autentické momentky jejich týmů při práci,“ popisuje vznik kampaně Břetislav Stromko, ředitel marketingu a business intelligence společnosti Dáme jídlo.

Rozvoz je nyní pro většinu podniků jedinou možností, jak nadále fungovat. Dáme jídlo dlouhodobě investuje do marketingu desítky milionů korun měsíčně a ani teď nepolevuje a pomáhá restauracím, aby se o nich lidé dozvěděli a opakovaně u nich objednávali. V březnu byly například navýšeny odměny v bonusové hře doprovázející každou objednávku. Od té doby Dáme jídlo rozdalo zákazníkům v kreditech již více než 7 milionů korun. Lidé pak tyto prostředky mohli využít k objednávkám ze svých oblíbených restaurací. Partnerské podniky Dáme jídlo také propaguje na svých sociálních sítích skrze sponzorované příspěvky a podporuje je i prostřednictvím pravidelných promoakcí. „V investicích plánujeme pokračovat i v následujících měsících tak, aby se zákazníci k restauracím častěji vraceli, objednávali si od nich a tím je podpořili. Zároveň se nám daří šířit povědomí o nabídce podniků mezi nové zákazníky, kteří o nich dosud neslyšeli, nebo rozvoz jídla zatím nikdy nevyzkoušeli. Tím restauracím pomáháme navýšit počet objednávek v době, kdy se každá z nich počítá ještě více než kdy jindy,“ dodává Stromko.

Součástí kampaně #dametospolecne je také bezplatná rozvážka jídel zdravotníkům, medikům či policistům z různých měst napříč republikou. Dosud Dáme jídlo takto rozvezlo na 2 tisíce porcí v hodnotě několika set tisíc korun. Tým Dáme jídlo na této části kampaně spolupracuje například s projektem Srdce pro IZS. Část rozvážky je realizována ve spolupráci s restaurační sítí McDonald’s, poskytující zdravotníkům desítky porcí denně zcela zdarma. Kromě toho Dáme jídlo prostřednictvím poukazů na rozvoz podporuje i řadu dalších projektů, které se zapojily do boje s koronavirem, například iniciativu Covmask. „Pracovníci a dobrovolníci v první linii v této době odvádějí neskutečnou práci a my jsme rádi, že jim prostřednictvím rozvozu jídla můžeme alespoň symbolicky poděkovat a dodat jim potřebnou energii. Pozitivní zpětná vazba, kterou od těchto lidí dostáváme, nás jen utvrzuje v tom, že v rozvozu pro ně budeme pokračovat i nadále,” doplňuje Stromko.