DHL Express se stala nejlepším pracovištěm na světě

  • logistická společnost DHL Express Česká republika oznámila, že se posunula z 2. místa v minulém roce na 1. místo v žebříčku ocenění Great Place to Work™ a Fortune Magazine
  • zaměření na rozvoj a zapojení zaměstnanců přináší úspěch a nejlepší finanční výsledky v 50leté historii DHL

Společnost DHL Express, přední mezinárodní poskytovatel expresních služeb, byla oceněna nejlepším pracovištěm číslo jedna na světě z celého seznamu firem, který každoročně vydává Great Place to Work™ (GPTW) ve spolupráci s časopisem Fortune. DHL Express postoupila z 8. místa z roku 2017 až na 1. místo v letošním roce. „Od roku 2009 zažívá DHL Express éru transformace, která vychází ze strategie Focus. V této strategii jsme si dali za cíl motivovat lidi, kteří s námi pracují. Chceme, ať se pro ně stane DHL Express tím nejlepším možným zaměstnavatelem,“ říká John Pearson, generální ředitel DHL Express. „Pro společnost, ve které působí 111 000 kolegů ve 220 zemích, to je odvážný závazek. Ale to, co mě pohání každý den, je víra v naše lidi a jejich schopnosti poskytovat ten nejlepší servis zákazníkům i sobě navzájem. Děkujeme všem kolegům, kteří to umožňují, a kteří se zúčastnili letošního GPTW průzkumu. Nikdy jsem nebyl hrdější na to, že jsem součástí této společnosti.“

Naďa Nepivodová

Vedení DHL Express záleží, aby se lidé ve firmě cítili opravdu oceňovaní. „Jedním z pilířů DHL Express jsou naši zaměstnanci. Bez jejich angažovanosti a nadšení bychom nemohli poskytovat našim zákazníkům ty nejlepší služby. Mám proto radost, že se nám opět podařilo získat ocenění Great Place to Work™ a tentokrát jsme celosvětovou jedničkou jako nejlepší pracoviště. Ocenění vychází z anonymního dotazníkového průzkumu, který hodnotí zkušenosti zaměstnanců v oblasti vedení, firemních hodnot, důvěry a zavádění inovací ve společnosti,“ sdělila Naďa Nepivodová, ředitelka divize lidských zdrojů pro Českou republiku.

„Mám radost, že jsme se dostali na první místo a získali ocenění za nejlepší pracoviště na světě. Je to pro nás o to významnější, že ocenění vychází z hodnocení zaměstnanců.“ sdělil Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express Česká republika.

Během globální pandemie čelili a čelí logistické firmy intenzivnímu tlaku. Uznání jako World’s Best Workplace™ 2021 je však důkazem síly firemní kultury DHL Express. V průzkumu jsou auditovány také zaměstnanecké iniciativy a programy, které posilují firemní kulturu. Průzkum GPTW například zaznamenal velmi vysokou motivaci a zapojení zaměstnanců. Skóre překonalo 93 % . Společnost DHL Express se v tomto náročném období soustředila na komunikaci a podporu svých zaměstnanců, poskytovala pocit jistoty práce a v neposlední řadě se neustále stará o maximální bezpečnost svých zaměstnanců.