Do charitativní aukce jde 19 extravagantních židlí od 19 slavných designerů

Dva britští designeři a bratři Tom Butterfield a Will Butterfield se během pandemie rozhodli reagovat na Covid-19 po svém a vytvořili jako odpověď charitativní projekt 19 Chairs neboli 19 Židlí. Vyrobili 19 různých jednoduchých židlí a poslali je slavným designerům k přepracování. Výsledky jsou do akce.

Bratři Butterfieldové během uzavření Velké Británie měli omezený materiál, proto se uchýlili k jednoduchosti a 19 kusů židlí vyrobili ze dřevěných planěk. Tyto židle poslali do celého světa předem domluveným, často i slavným designerům, kteří měli jen 19 dnů na to ze židlí udělat něco podle svého a odeslat židli zpět.

Podařilo se jim oslovit zajímavá jména včetně světově uznávaných umělců či designerů. V jejich výčtu je Harry Grundy, Max Siedentopf, Benjamin Edgar, James Shaw, Antony Williams, Wilfrid Wood, Isabel + Helen, Morag Myerscough, Brandon Carlton, Sabine Marcelis, Jean Jullien, Helmut Smits, Ashley Williams, Henry Gorse, Joe Lycett, Emma Brewin, Nicole McLaughlin, Tom Dixon a Es Devlin.

Tím nejlepším na projektu je, že všechny židle i další získaná díla od designerů jdou do aukce, která proběhne on-line od 1. do 30. dubna 2021. Všechny předměty budou navíc vystaveny od 22. do 25. dubna v Protein Studios. Všechny získané prostředky poputují na charitativní účely ve Velké Británii.

Foto a zdroj: 19 Chairs, DesignMag