FESTIVAL ZVÍŘECÍCH PIV ZOO PRAHA

Na první ročník Festivalu zvířecích piv srdečně zve pražská zoo. Akce se odehraje v sobotu 21. května v rozkvetlých zahradách Trojského zámku od 10 do 22 hodin. Návštěvníci ochutnají celou řadu piv se zvířecími názvy zejména od řemeslných pivovarů. Těšit se mohou i na soutěže, hudební vystoupení a zajímavé rozhovory nejen o pivu. Kromě jedinečné skleničky si každý návštěvník s sebou odnese i dobrý pocit. Veškerý výdělek z akce půjde na ochranu ohrožených ďáblů medvědovitých.

Impulzem pro vznik festivalu byl úspěch Ďáblova piva, které vyprodukovala Zoo Praha s pivovarem Raven v minulém roce. Výtěžek z jeho prodeje pravidelně putuje na sbírku Pomáháme jim přežít, která přispívá na ochranu těchto největších masožravých vačnatců v jejich domovině. Ďáblové totiž trpí vysoce nakažlivou rakovinou obličeje, která decimuje jejich populaci v přírodě. Nejen milovníci piva tak můžou spojit příjemné s velmi prospěšným i tentokrát. Výnos opět zamíří přímo na Tasmánii.

Charitativní přínos ale není to jediné, co návštěvníky potěší. Za vstupné 200 Kč, v jehož ceně je i limitovaná sklenice s emblémem festivalu, nebude nouze ani o kulturní program. O ten se postarají hudebníci v čele se skupinou Děda Mládek Illegal Band, zajímavé povídání se zástupci pivovarů i Zoo Praha si přichystá moderátor Jan Kovařík, příjemnou atmosféru pak doplní stánky s občerstvením a řada soutěží. Děti budou mít vstup zdarma.

Raven, Kocour Varnsdorf, WildCock, Trilobit nebo třeba MadCat. Tyto pivovary se zvířecími názvy už potvrdily svou účast, další jména přibývají každý den. Sledujte oficiální událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/536720754532348

Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách:
https://vicenezvstupenka.zoopraha.cz/


Příloha: Maskotem festivalu se stal právě ohrožený ďábel medvědovitý. Festival zvířecích piv se uskuteční 21. května. Zdroj Zoo Praha