Londýn ukazuje velkou výstavou Jídlo budoucnost našeho stravování

V londýnském Victoria & Albert Museum byla v sobotu zahájena výstav FOOD: Bigger than the Plate, která návštěvníky zve k účasti, ochutnávání a debatě nad současnými experimenty v každé fázi potravinového systému, od kompostu až po jídelní stůl. Jídlo je tak ukázáno z pohledu současnosti i budoucnosti.

Velká výstava na téma Jídlo se však snaží koukat spíše do budoucnosti, která směřuje díky konzumnímu způsobu života a globálním změnám klimatu k nedostatku na úrovni celých kontinentů. Kurátoři vybrali desítky zajímavých projektů současnosti i blízké budoucnosti. Setkat se budete moci s gastronomickými experimenty i městskému zemědělství.

Výstava je rozdělena do několika sekcí věnovaných například farmaření, zpracovávání jídla či přímo jedení. Ukázány jsou jednotlivé experimenty za lepší ekologickou situaci nebo kolektivní volbu za udržitelnější, spravedlnější a chutnější potravinovou budoucnost planety Země.

Z více než 70 představených projektů jmenujme například domácí pěstování hub, nahrazení jednorázových sportovních drinků za rozpustné gely, plán komunitních zahrad i ve velkých městech a bytových komplexech, výroba produktů ze zbytků jídla i budoucnosti gastronomie s možností ochutnání v malých stáncích.

Foto a zdroj: Victoria & Albert Museum, DesignMag