Nabídka workshopů od Atairu

Proč se vám ve firmě nedaří realizovat změny, a jak se v tom zlepšit?

V roce 1995 zveřejnil John Kotter výzkum, dle kterého bylo pouze 30 % transformačních programů ve firmách úspěšných. V roce 2008 zopakovala výzkum i společnost McKinsey a zjistila, že úspěšnost změnových programů je… stále 30 %. Proč tomu tak je?

Firmy a týmy se totiž rozvíjejí tak dobře, jak kvalitně se rozvíjejí jejich lídři. A pokud se mají firmy i týmy měnit, lídři hrají tu nejdůležitější roli!

Proto jsme pro seniorní manažery a členy nejvyššího vedení na podzim připravili dva programy zaměřené na autentický leadership, spolupráci a řízení inovací a změn ve společnostech.

  1. Ochutnávka Disruptive leadership programu
  2. Ochutnávka Autentický leadership pro zkušené manažerky

Nepříjemné pravdy o chybách lídrů při realizaci změn

Při realizaci velkých transformací je v první řadě nutné změnit mindset a chování lidí. Dle psychologie change managementu toto ovlivňují 4 klíčové a vzájemně nepostradatelné elementy, které tvoří tzv. Influence model, viz infografika níže.

Nejčastější chyby:

  1. Influence model funguje právě a jedině tehdy, pokud jsou využity všechny čtyři elementy. Často se však stává, že lídři pracují jen s jednou nebo dvěma oblastmi.
  2. Lídři chybně věří, že oni už jsou tou změnou a že jejich chování a styl vedení jde ruku v ruce s plánovaným posunem firmy.
  3. To, co motivuje samotné lídry mnohdy nemotivuje ostatní zaměstnance, a to vede ke komunikaci, která mine svůj cíl.

Z těchto 4 stavebních bloků pro realizaci úspěšných změn popsaných i ve stejnojmenném článku od McKinsey vyplývá, že se změnou musíte začít sami u sebe a my v ATAIRU vám s tím rádi pomůžeme.