Panenky Barbie v roli superhrdinek: Získaly pro děti pořádný balík peněz!

Již čtvrtým rokem spojili své síly čeští i slovenští návrháři, designové panenky Barbie a celebrity. Slavní návrháři vytvořili originální panenky, které se dražily během slavnostního večera. Díky projektu Helping Dolls se tak letos vybralo neuvěřitelných 667 000 korun, které poputují do pražského Klokánka a pomůžou dětem v nouzi. Jak celý slavnostní večer probíhal?

Charitativní akci, která se konala v magických prostorách restaurace SOHO Lounge, má pod svými ochrannými křídly iniciátor projektu František Anděl. Právě díky němu bude mít Fond ohrožených děti více prostředků na pomoc těm nejslabším. Tento rok opět pomáháme Klokánku Láskova, výtěžek využije na rekonstrukci chráněných bytů a také podpoří rodinu Dubových, která je ve finanční nouzi – jedno z dětí přišlo o otce a o druhého chlapce nemá otce zájem, maminka obou dětí se potýká s následky mozkové mrtvice. Přes veškeré problémy se paní snaží bojovat s nepřízní osudu.

„Opětovně se nám podařilo do projektu zapojit elitu československé tvorby a tím dokázat, že jsme jeden národ. Dovolím si říci, že tu máme naše nejlepší návrháře a díky jejich umu mohli dražitelé získat výjimečné sběratelské kousky. Jsem opravdu hrdý, že celý projekt propojuje tolik úspěšných lidí s velkým srdcem, kteří chtějí pomáhat. Nemůžeme opomenout ani partnery celého ročníku. Bez jejich pomoci by tento večer nebyl. Velké poděkování patří společnosti Mattel ČR a osobním vozům Mercedes-Benz Česká republika,“ říká František Anděl nadšeně.

Umělci, kteří se účastní pravidelně a neváhali podat pomocnou ruku ani tentokrát jsou za Českou republiku např. Alešbáry, Alice Abraham, Blažek, Jitka Klett, Eva Vontorová, Ivana Follová, Hermine Khalaf Pogosyan, Jakub Polanka, Jiří Kalfař, Klára Nademlýnská, Lenka Mulabegovič, Markéta Kopecká, Martin Havel, Monika Drápalová, Pavel Berky, Pavel Brejcha, Radek Zachariáš, Tereza Otáhalíková, Veronika Krátká, Zdenka Imreczeová či Zuzana Kubíčková.

Za Slovenskou republiku to pak jsou Boris Hanečka, Fero Mikloško, Izabela Komjati, Katarína Karlíková, Lay Sedláková nebo Martin Hrča.

A kdo byli stateční nováčci? Ivana Mentlová, Nikol Pavlová, Martin Havel, Mirka Horká, Pavel Ullrich, Dominika Kozáková a Martina Krupičková.

Dohromady se dražilo přes 40 panenek. Největší úspěch měla panenka symbolizující anděla od Nikol Pavlové, která se vydražila za 75 000 korun.

Slavnostní večer moderoval sám pan František Anděl a tím celé akci vtiskl nezapomenutelný ráz. Spolu s ním vystoupila talentovaná houslistka Julie Svěcená a Annamária d´ Almeida / vítězka The Voice.