Preciosa Lighting vytvořila na letišti v Los Angeles instalaci ze tří svítících stuh

V otevřené části letištního terminálu v americkém Los Angeles byla českou značkou Preciosa Lighting instalována světelná instalace Crystal Swell. Má tvar tří vlnících se stuh a to v celkové délce 65 metrů. Díky promyšlenému řešení může instalace měnit své barvy. Navíc odolá i silnému zemětřesení do sedmi stupňů Richterovy škály.

„Třpytivé vlny sedmnáct metrů vysokého svítidla Crystal Swell procházejí třemi podlažími a stejně jako design celé budovy vycházejí z inspirace oceánem a jeho vlnami. Instalace sofistikovaným způsobem zachovává jednoduchost designu v souladu s moderním vzhledem letištního terminálu. Zároveň však vyhovuje přísným požadavkům na konstrukce se zvýšenou odolností vůči zemětřesení,“ uvádí zástupci české značky Preciosa Lighting.

„Na komplexním procesu vývoje a konstrukce instalace spolupracovalo hned několik specializovaných týmů společnosti Preciosa Lighting – od interního designového oddělení, přes specialisty na výzkum inovativních materiálů, konstrukci, projektové manažery až po samotné specialisty na montáž v cílové destinaci. Designérka Šárka Olivová vytvořila jedinečný design, který respektuje veškerá specifika tohoto unikátního projektu,“ dodávají k instalci, která váží 4 000 kilogramů.

Foto a zdroj: Preciosa Lighting, DesignMag