Proběhl první InnoMeet

Startup Disrupt uspořádal 17.3.2021 první setkání Innomeet! InnoMeet powered by InnoCamp je série několika setkání, která spojují inovátory a lidi z řad startupů, korporací i široké veřejnosti, kteří by chtěli probudit svůj inovační potenciál. Událost proběhla on-line a záznam je dostupný na YouTube kanálu Startup Disrupt.

Každé setkání bude mít jiné inovační téma a panelisté na něj budou pohlížet ze všech různých pohledů – na akce budeme totiž zvát jak přední zástupce technologické a podnikatelské sféry, ale také umělce, vědce a jiné osobnosti českého inovačního ekosystému. Jeden spisovatel, druhý startupista. Jeden vědec, druhý vítěz hackathonu. A jak probíhalo první setkání?

Hosté prvního setkání byli Jakub Nešetřil, což je jeden z nejúspěšnějších českých IT podnikatelů a na svém kontě má například úspěšné založení Apiary nebo práci na projektu Česko.Digital, držitel 11 Red Dot Awards Petr Novague z NovagueDesign a inovátor a organizátor pražských FuckUpNights Tomáš Studeník. Diskusi moderoval Patrik Juránek.

Hosté panelové diskuse probírali všemožná témata týkající se inovací v českém i zahraničním prostředí. Ale jak vůbec definovat inovaci? Jakub Nešetřil diskusi na toto téma odstartoval tím, že představil mainstreamový pohled široké veřejnosti na startupové prostředí: “Ve startupovém prostředí se počítá s tím, že startupy automaticky dělají něco inovativního. Ale dokud se myšlenka nesetká s někým, kdo je dost tvrdohlavý na to ji zrealizovat, tak je myšlenka bezcenná.”

Co je důležité?

• naučit se dělat klíčové věci a seškrtat procesy na nutné minimum
• dát zaměstnancům prostor a čas i pro sebe
• při konverzaci s investory být otevřený a přílišným tajnůstkářstvím je neodradit od spolupráce

Událost proběhla v českém jazyce formou živého vysílání.

Odkaz na záznam: https://www.youtube.com/watch?v=NlqE7-GRC3A
Odkaz na report z události formou článku: https://www.startupdisrupt.com/report-z-prvniho- innomeetu/