Proč chtějí ženy více a více podnikat?

Výherkyně s porotou

Výherkyně s porotou

TOP manažerky českého byznysu již popáté vybraly 3 nejlepší byznys plány v rámci projektu INICIO PRO ŽENY. Ženy se v Česku stále více pouštějí do podnikání. Vyplývá to z analýzy Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR, 2015). Od roku 2012 přibylo více než 30 tisíc podnikajících žen. Výherkyněmi pátého kola projektu INICIO PRO ŽENY se staly: Alena Jiráková s CENTREM RADOSTI pro děti, Šárka Hnízdová s IT řešením pro všechny a Karolína Risser se zdravým stravováním DELI LIFE.

INICIO PRO ŽENY je projekt na podporu podnikání žen v Česku. Od svého vzniku v roce 2012 za účasti odborníků a známých osobností již připravil desítky podnikatelek z celé České republiky. Jejich hlavním motivem je vlastní nezávislost a flexibilita. 60 % absolventek projektu jsou ženy ve věku 40 – 50 let, více než 60 % z nich je zaměstnaná a 40 % těchto žen má s podnikáním již zkušenost. Nejvíce je přitahuje podnikání v oblastech volnočasových aktivit, vzdělávání a výroba například šperků či dekorací.

Během 3 měsíců se ženy v rámci série seminářů naučí, jak založit firmu, sestavit podnikatelský plán, jak se prezentovat, vše zpropagovat, vytvářet si byznys vztahy apod. Novinkou letošního běhu je tzv. „aftercare“, kdy absolventky získávají na rok svého mentora, který jim je rádcem a průvodcem při implementaci byznys plánů. Mentoring zajišťuje spolupracující ženské hnutí Minerva21, které založila světově uznávaná personalistka Rostya Gordon-Smith.

„Zájem žen o podnikání a jejich úspěšnost je výsledkem jejich nadšení a odolnosti, touhy po seberealizaci, schopností jít si za svým cílem a zůstávat nohama na zemi, což je základní předpoklad úspěchu,“ říká Petra Janíčková, zakladatelka projektu INICIO PRO ŽENY.

Projekt INICIO PRO ŽENY podporují ženy českého byznysu – generální ředitelka GSK Monika Horníková, ředitelka HR ve skupině NN Renata Mrázová, zakladatelka SIKO KOUPELNY Jarmila Valová a partnerka CAEG a investorka televizního pořadu Den D Margareta Křížová.

Další kolo projektu INICIO PRO ŽENY bude odstartováno v dubnu 2017. Více informací o projektu naleznete na www.inicioprozeny.cz.