Retro muzeum Praha se otevírá a láká na návrat do Československa v 70. a 80. letech

Ve čtvrtém patře obchodního domu Kotva se pro veřejnost otevřelo permanentní Retro muzeum Praha, které návštěvníky na úctyhodných 2 500 metrech čtverečních vrátí do 70. a 80. let v Československu. Muzeum nabídne 12 000 exponátů vystavených v jednotlivých celcích ukazujících domácnost, prodejnu s jídelnou, školu, cestování i rekreaci v tehdejší době. Nechybí řada unikátních exponátů.

„Několik let jsme navštěvovali aukce a kontaktovali různé spolky, zároveň jsme v roce 2018 vypsali sbírku na designové předměty ze 70. a 80. let v Československu. Sešlo se nám úctyhodných 12 000 exponátů. 12 000 kusů historie a vzpomínek. Těší mě, že díky takové podpoře a nadšení můžeme tuto dobu připomenout Husákovým dětem a jejich rodičům, a také ji v co nejautentičtější podobě ukázat mladým lidem,“ řekl Robert Vůjtek z Retro muzea Praha.

„V expozici designového nábytku najdete nábytek od standardizovaných uniformních předmětů až po unikátní designové kousky z výrobních družstev. Zároveň je tato expozice prodejní, vzhledem k tomu, že se s našimi partnery snažíme vdechnout předmětům druhý život, snažíme se nábytek zrekonstruovat a následně poslat dál do světa, aby dělal radost dalším generacím,“ dodává s tím, že v muzeu najdeme celkem 15 tematických okruhů včetně interiéry panelákového bytu.

V expozici najdete i řadu osvědčených kousků jako magnetofony, céčka, kolekci křesel, sérii televizorů, módní koutek, sbírku etiket z alkoholických nápojů, kočárky, dětský pokoj vybavený dobovými hračkami, původní porcelán, kosmetiku, turnikety z metra, zimní sportovní náčiní jako sáňky či lyže, rekreační výbavu včetně stanu, malý kadeřnický salon a další zajímavosti. Vstupné pro dospělého vyjde na 220 českých korun.

Foto a zdroj: Retro muzeum Praha, DesignMag