Šlechtická sídla v souznění… zvou k letnímu rozptýlení s Adamem Plachetkou, Janem Smigmatorem a s In Concerto

Zlepšení současné situace vyhlíží hudebně-společenský projekt Šlechtická sídla v souznění…, který v letních měsících plánuje kulturně osvěžit návštěvníky vybraných českých zámků. Také jeho 4. ročník zve na magickou letní atmosféru s hudebním doprovodem a sklenkou dobrého vína v impozantním zámeckém prostředí. A s uměleckým zastoupením vskutku prvotřídním! Pozvání účinkovat na jednotlivých večerech tentokrát přijali náš současný nejžádanější operní pěvec Adam Plachetka, vynikající swingový a jazzový zpěvák Jan Smigmator a výjimečné vokální duo In Concerto, reprezentované Jiřím Škorpíkem a Davidem Uličníkem ze známého uskupení 4TET. Letošní trojlístek tvoří východočeská zámecká sídla Doudleby nad Orlicí, Kačina a Karlova Koruna. Kromě bezpochyby kvalitního uměleckého zážitku na přítomné navíc čeká unikátní setkání s majiteli panství, kteří je seznámí s historií sídla i svého rodu a závěrem zprostředkují komentovanou prohlídku.

„Cílem tohoto projektu je zdůraznit význam historických objektů a seznámit veřejnost s tím, že kulturní objekty v ČR jsou významnou součástí evropské historie – kulturního dědictví a zároveň představit jejich majitele, kteří jsou s těmito místy historicky či jinak spjati a snaží se je zpřístupňovat a udržovat pro další generace. Dalším záměrem je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto prostory i jinak,“ přibližuje pořadatelka Jitka Bláhová a dodává: „Vzhledem k tomu, že ostatní mé projekty jsou spojeny s podporou dobré věci, tak i v roce 2021 Šlechtická sídla v souznění… budou pomáhat. Tentokrát bude představen a podpořen Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny.“

Letní zámecké putování započne 24. července zastávkou v Doudlebech nad Orlicí, kde prostory tamního renesančního panství rozezní členové hudebního projektu In Concerto Jiří Škorpík a David Uličník. Zato typicky empírový zámek Kačina následně 7. srpna naladí do swingového hávu charismatický Jan Smigmator. Milovníci operního zpěvu pak ocení návštěvu zámku Karlova Koruna, kde 11. září vytvoří svým mocným basbarytonem pomyslnou tečku za tímto ročníkem skvělý Adam Plachetka.

Vstupenky jsou v prodeji v kategoriích VIP – benefiční vstupenka a základní vstupné následovně: Doudleby nad Orlicí 1050 Kč / 550 Kč, Kačina 1150 Kč / 650 Kč, Karlova Koruna 1250 Kč / 750 Kč. Součástí benefiční vstupenky je malý dárek a rezervace místa na jméno. Obě kategorie pak zahrnují pozvání na číši vína před koncertem. Vstupenky je možné objednat na emailu jb.jitka.blahova@seznam.cz nebo na telefonním čísle 737 256 811. Koncerty začínají v 19 hodin. V případě, že se koncerty nebudou moci uskutečnit, pořadatelé vrátí vstupné. Další informace jsou k dispozici na www.jitkablahova.cz.