V české firmě vznikají trička a reklamní předměty značek Marvel, Disney, Star Wars a Warner Bros., skupin jako Iron Maiden, Rolling Stones, Justina Biebera, Seleny Gomez nebo PewDiePie pro miliony fanoušků po celém světě

  • Společnosti OPT OnDemand se díky e-commerce daří i přes dopady koronaviru na trh
  • Na severu Čech otevírá jedno z největších výrobních center v Evropě
  • V 1. pololetí roku 2020 zaznamenala meziroční růst tržeb o 23 %

Společnost OPT OnDemand, která vznikla transformací e-commerce divize společnosti OP Tiger a v současnosti se řadí mezi největší evropské poskytovatele služeb tisku a kompletních dodávek produktů metodou POD (print on demand – výroba po kusech až po objednání klientem) pro velkoobchodní i maloobchodní firmy z celého světa obchodující s reklamním zbožím, oznámila, že své provozy poskytující globální služby zkonsolidovala ve své nové výrobní hale v Hrbovicích nedaleko Ústí nad Labem. Tato rychle rostoucí česká společnost, která nabízí kompletní škálu služeb tisku a dodávek produktů, zajišťuje ve spolupráci s partnery ze Spojených států, Spojeného království, Francie a Německa tisk, skladování a expedici objednávek produktů metodou POD pro velkoobchodníky, maloobchodní prodejny a internetové obchody z celého světa. Zavedená značka OP Tiger se bude dále používat pro firmu s výrobou ve stávajícím areálu v Praze 10, která se bude soustředit na rychlý a flexibilní servis pro zákazníky převážně z Čech a Slovenska, případně Rakouska a Německa. Cílem bude nabídnout nejrychlejší servis v Čechách, převážně sítotiskovou metodou, a klientům poskytovat rychlé a flexibilní odbavení zakázek při zachování špičkové kvality tisku.

V 1. pololetí roku 2020 vykázala společnost silný růst i přes omezení a dopady koronavirové pandemie, která svazovala globální trh. Společnost OP Tiger/OPT OnDemand zaznamenala oproti předchozímu roku nárůst celkového počtu objednávek o 120 % na 773 tisíc. Silný růst počtu objednávek byl generován zejména zvýšenou poptávkou ze strany e-commerce klientů. Jen v samotném 1. pololetí roku 2020 vygenerovala společnost tržby ve výši 253 milionů Kč. Společnost také dokončila konsolidaci svých výrobních lokalit a od léta 2020 všechny objednávky tisku POD realizuje z výrobního centra s plochou 10 000 metrů čtverečních umístěného hned vedle dálnice D8.

„V posledním půlroce jsme dokončili restrukturalizaci našich obchodních aktivit a přesun větší části výroby do nové moderní výrobní haly. Díky tomu nyní dokážeme našim partnerům po celém světě poskytovat služby té nejvyšší kvality ještě rychleji než dřív. Nástup pandemie COVID-19 nás přinutil znovu přehodnotit naši činnost, ale dokázali jsme se rychle přizpůsobit změnám v poptávce na trhu a naše příjmy rostly i přes zpomalení globální ekonomiky. Do budoucna máme velké plány a doufáme, že náš tým v Hrbovicích rozšíříme o dalších asi 50 pracovních míst a během následujících tří let zdvojnásobíme naši produkci,“ popisuje Ondřej Parpel, výkonný ředitel společnosti OP Tiger/OPT OnDemand.

Přechod na novou značku OPT OnDemand

Po přesunutí převážné části produkce do výrobního centra v Hrbovicích bude společnost na trhu působit pod značkou OPT OnDemand. Současně s otevřením nového výrobního provozu spustila také nové webové stránky. Do budoucna bude OPT OnDemand i nadále klást důraz na poskytování udržitelných výrobních služeb založených na principech cyklického hospodářství (tedy používání ekologických materiálů z biobavlny a recyklovaných textilií). Společnost se také chystá investovat do spolupráce s univerzitními výzkumnými pracovišti, aby zjistila, jak může ještě více zvýšit efektivitu svých služeb výroby metodou POD, omezit plýtvání a minimalizovat svou uhlíkovou stopu. Společnost v současnosti také zahajuje proces prodloužení své certifikace GOTS.

O společnosti OP Tiger/OPT OnDemand

Česká společnost OP Tiger/OPT OnDemand je předním evropským poskytovatelem služeb tisku a dodávek produktů POD pro partnery a trhy na celém světě. Společnost s téměř 200 zaměstnanci poskytuje služby realizace tisku přímým klientům a partnerům ze Spojených států, Spojeného království, Německa, Francie a České republiky. Společnost poskytuje kompletní logistické služby v celém procesu tiskové výroby, včetně dodávek materiálů, návrhu, tisku, dopravy a distribuce, a také skladové služby. Partnery společnosti OPT OnDemand jsou některé z nejznámějších společností na světě poskytujících služby fulfillmentu, například Gooten, Moteefe, Printify nebo Zazzle, a prostřednictvím dalších společností dodává zboží globálním franšízovým značkám jako Marvel, Disney, Star Wars a Warner Bros. nebo značkám komerčních produktů jako Harley Davidson a Jack Daniel’s. Dodává také propagační předměty (merch) pro stovky nejznámějších hudebních skupin na světě, mezi které patří např. KISS, Iron Maiden, Rolling Stones a další, a interprety populární hudby a influencery, jako je Justin Bieber, Selena Gomez nebo PewDiePie. Další informace najdete na stránce www.optondemand.com, nebo na sociálních sítích LinkedIn a YouTube.