V roce 2027 se má otevřít první vesmírný hotel pro 440 hostů

Projekt hotelu ve vesmíru, který byl představen poprvé už před téměř deseti lety, je zpět. Americká společnost Orbital Assembly Corporation postaví pro nadaci Gateway Foundation ve vesmíru hotel, který bude sloužit vesmírnému turismu nové generace. Otevření prvních pokojů se plánuje na rok 2027.

První představení projektu proběhlo oficiálně v roce 2019 pod názvem Von Braun Space Station. Od té doby doznal projekt řadu změn a vylepšení. Jednat se bude o největší vesmírnou konstrukci na světě, větší než slavná ISS. Nyní proběhnou nezbytné přípravy a v roce 2026 má začít výstavba přímo na oběžné dráze. Dokončení se plánuje v roce 2027.

Hotel bude mít tvar prstence. V samotném středu se bude nacházet velitelský můstek a společenské místnosti. Centrum bude s prstencem spojeno čtyřmi tunely, z nichž bude možné vystoupit do volného prostoru. Do samotného centra hotelu budou moci kotvit raketoplány určené pro posádku.

Okolo prstence budou uchyceny kajuty v podobě kapslí, jenž budou dále napojené na vlastní raketoplán. Celkově se počítá, že hotel pojme v plném provozu 440 osob. Celková užitná plocha hotelu bude okolo 50 000 metrů čtverečních. Jaká bude cena pobytu a jak budou využity raketoplány společnosti SpaceX zatím není známo.

Foto a zdroj: DesignMag, Orbital Assembly Corporation a Gateway Foundation