Valdštejnský palác i zahrada se od dubna opět otvírají veřejnosti

Návštěvníci můžou do Valdštejnské zahrady, která je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR, zavítat již od pátku 1. dubna. Od 2. dubna se navíc veřejnosti znovu otevřou pravidelné sobotní prohlídky ve Valdštejnském paláci.

Valdštejnská zahrada, která je se svými 14 tisíci metry čtverečními  druhou největší zahradou v centru Prahy, hned po zahradách Pražského hradu, bude návštěvníkům přístupná denně od 1. dubna až do konce října. Ve všední dny je otevírací doba od 7 do 19 a o víkendech od 9 do 19 hodin. Vstup zdarma.

Veřejnost se může od soboty 2. dubna po delší pauze způsobené koronavirovou pandemií rovněž znovu těšit na prohlídky historických prostor Senátu. Prohlídky jsou individuální, bez průvodce a vstup je rovněž zdarma. Probíhat budou každou sobotu od 9 do 16 hodin, přičemž poslední návštěvníci mohou do budovy přijít v 15:30.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout reprezentativní prostory Valdštejnského paláce, které slouží k přijetí významných státnických návštěv. Projdou si celou trasu, která zahrnuje Mytologickou chodbu, Audienční sál, Předpokoj, Rytířský sál a Hlavní sál.

Infocentrum bude od 1. dubna otevřené veřejnosti nejen každý všední den od 9 do 16 hodin, ale nově také v sobotu, a to rovněž od 9 do 16 hodin.