Začala největší středoevropská designérská přehlídka Designblok 2019

Na pražském výstavišti v Holešovicích byl pro návštěvníky ve čtvrtek otevřen 21. ročník mezinárodního festivalu designu Designblok 2019. Akce se účastní 348 vystavujících z řad firem, umělců, designérů, šperkařů, škol i módních návrhářů. Součástí akce jsou módní přehlídky a nově také konference. Tématem letošního ročníku je Budoucnost.

„Designblok každý rok představuje několik novinek ve výstavě i v doprovodném programu. Letos organizátoři lákají na dvě mezinárodní konference na téma Budoucnost, během níž vystoupí opinion leadeři z České republiky i ze zahraničí. Pozvání do panelu konference Future přijala galeristka Rossana Orlandi z Milána, publicistka a šéfredaktorka Vogue CS Andrea Běhounková, ředitelka UNICEF Pavla Gomba, klimatolog Pavel Zahradníček a ředitelka hamburského uměleckoprůmyslového muzea Tulga Beyerle. V rámci konference Vitra: Desk is Dead vystoupí jeden ze dvou hlavních zahraničních hostů Jay Osgerby spolu s CEO švýcarské značky Vitra Norou Fehlbaum a ředitelem jejího českého zastoupení Jiřím Zavadilem. Diskuzi na téma Budoucnost lidské práce bude moderovat kurátor Adam Štěch,“ uvádí organizátoři akce.

„Prostor Designerie je řešen jako všeobjímající universum, ve kterém jsou zastoupeny různé oblasti lidského života a práce v jejich aktuálním stavu, a navíc bez hranic a bariér. Tyto oblasti nejsou pouze produktový design jako takový, ale prezentují také výsledky lidského konání a kreativity v robotizaci a digitalizaci na straně jedné a udržitelnosti a humanitární pomoci na straně druhé. Cílem konceptu Designerie je ukázat jakýsi pomyslný odkaz budoucím generacím, který bychom v tuto chvíli zanechali. Jde jak o velmi vysoký technologický pokrok, tak o lidskou odpovědnost vůči našim potomkům. Z mého pohledu není možná spokojená budoucnost bez řádně využité minulosti,“ řekla Lucie Koldová k hlavní výstavě akce.

Designblok je jako vždy rozdělen na tři části. První na návštěvníky výstaviště čeká Art House plný art designu od českých i zahraničních tvůrců. Pravé křídlo Průmyslového paláce je takzvané Superstudio, kde se prezentují výrobci a značky. Druhé křídlo je tradičně nazvané Openstudio a najdete zde mladé tvůrce, studia, malé značky, výběr diplomových prací a další drobné expozice. Akce trvá do pondělí 21. října a vstupné je 350 korun.

Foto a zdroj: Designblok, DesignMag