KION Cup 2016

Linde 2016-07-09  001

KION Cup 2016 nadchl 300 návštěvníků,
Kostelec u Stříbra má novou tradici

  • Závod KION Stříbro uspořádal ve spolupráci s obcí Kostelec fotbalový turnaj
  • Doprovodný program pro rodiny, děti i širokou veřejnost zahrnoval také exhibici mistrovského ovládání vysokozdvižného vozíku Linde
  • Největší evropský výrobce vysokozdvižných vozíků a skladové techniky i nadále shání v ČR technický personál

Kostelec (Tachovsko), 9. července 2016 – Na fotbalové hřiště se snáší skupina sportovních parašutistů a s ní i trojice vlajek se znakem obce Kostelec a logy společností KION Stříbro a Linde Material Handling, symbol vzájemné spolupráce. Tak velkolepé bylo vyvrcholení KION Cupu 2016, fotbalového turnaje v Kostelci u Stříbra, který společně s obcí uspořádal výrobce vysokozdvižných vozíků KION Group, nejmladší nájemník nedaleké průmyslové zóny Panattoni Park Stříbro. Na 300 návštěvníků si vychutnalo bohatý doprovodný program s koncertem tří kapel a exhibicí mistrovského ovládání vysokozdvižného vozíku Linde.

Linde 2016-07-09  007

„Pohár pro vítěze KION Cupu je putovní, což naznačuje, že bychom turnaj rádi pořádali každý rok. Chceme být dobrým sousedem Kostelce, a proto nám velmi záleží na jeho rozvoji. Od příchodu do lokality jsme už stihli opravit Boží muka v přímém sousedství závodu a darovat kostelecké školce a družině stoličky a židle,“ řekl Radek Čermák, výkonný ředitel KION Stříbro.

„Sportovní den potvrdil, že přínosy závodu KION Stříbro pro naši obec nespočívají pouze v podpoře zaměstnanosti a ekonomiky, ale také v rozvoji místní komunity. Kostelec získal dalšího silného partnera a já věřím, že i novou tradici, na kterou se budou obyvatelé těšit každé léto,“ řekl František Trhlík, starosta Kostelce.

Sobota v Kostelci nedaleko Ostrova u Stříbra nabídla nevšední mix sportu, kultury a zábavy, tematicky zaměřené na manipulační techniku. Mistři v ovládání „ještěrek“ okouzlovali publikum svými dovednostmi. Při unikátní exhibici se diváci přesvědčili, co všechno dokáže vysokozdvižný vozík. Součástí doprovodného programu byla také dovednostní soutěž v ovládání vozíků.

Linde 2016-07-09  005

Samotného turnaje v malé kopané se zúčastnilo celkem sedm týmů s více než 60 hráči. Závody KION Stříbro, Linde Pohony z Českého Krumlova a Linde Material Handling z německého Aschaffenburgu sestavily po 2 mužstvech a vyzvaly domácí výběr z Kostelce u Stříbra. Sportovní den si vychutnaly především rodiny s dětmi, na které čekala spousta atrakcí včetně ukázek první pomoci a ukázky hasičské techniky a požárního útoku. Večer se o zábavu všech přítomných postaraly kapely Free Band, Firestrikes a No počkej.

KION Stříbro je nejnovějším výrobním závodem společnosti KION Group. Vyrábí vysokozdvižné vozíky typu „retrak“ značky Linde a Fenwick. Závod v současnosti zaměstnává 150 lidí. Zatímco v případě výrobního týmu pouze doplňuje stav v rámci přirozené obměny, do technických profesí stále shání pracovníky. „Momentálně jsou stále otevřené pozice v technologii a nákupu,“ upřesňuje Radek Čermák.