Novoroční recepce ČNOPK

Současný a tehdejší ministr průmyslu diskutovali s exšéfem Škody Auto o ekonomické transformaci

První porevoluční ministr průmyslu, jeho současný protějšek v kabinetu a exšéf Škody Auto se ve čtvrtek na novoroční recepci Česko-německé obchodní a průmyslové komory ohlédli 30 let zpět do začátků ekonomické transformace. Jan Vrba, Karel Havlíček a Detlef Wittig se shodli, že privatizace zahraničním kapitálem přinesla úspěch. Kdyby nebylo kuponové privatizace, mohlo takových výstavních podniků jako Škoda být víc, řekl exministr Vrba v diskuzi stovce hostů z byznysu. Do budoucna by Česko mělo sázet na digitalizaci, klíčové technologie a také udržitelnost, ve které má podle řečníků rezervy.

Foto @ Jaromír Zubák

O ČNOPK:
ČNOPK je se svými 700 členy největší bilaterální hospodářskou komorou v ČR. Jejím posláním je podporovat česko-německý byznys. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně.

ČNOPK je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor a její mateřskou institucí je Německý sněm obchodních a průmyslových komor (DIHK).